Belföld
Hadházy nemcsak balhézik, a választóktól is kunyerál
A független országgyűlési képviselő botránypolitizálását más országokban minden bizonnyal szigorúbban szankcionálnák, ezt mutatják az európai példák

Hadházy Ákos a tavaszi ülésszak első napján ismét egy transzparenssel zavarta meg a parlament munkáját. Kövér László előbb egy napra kitiltotta a képviselőt az ülésteremből, szerdán pedig csaknem kétmillió forintos büntetést szabott ki rá. A balliberális politikai erők a parlamenti választások óta obszcén elemeket sem mellőző, erőszakos botránypolitizálásba kezdtek: ahol és amivel csak tudják, megzavarják az ülés működését. S bár egyes ellenzéki képviselők szerint a Hadházy-féle akciók egyáltalán nem rombolják az Országgyűlés méltóságát, a parlamenti többség tavaly mégis szigorítani kényszerült a szankcionálási lehetőségeken.
Hadházy szerdai tájékoztatóján és Facebook-bejegyzésben reagált. Elmondta, nem fog fellebbezni a döntés ellen, az ellenzéknek viszont ezek után érdemes lenne elgondolkodnia a parlamenti munka értelméről, szerinte csak a legszükségesebb megszólalásokra lenne szabad bemenniük a parlamentbe. Közösségi oldalán pedig már kuncsorgásba is kezdett. „Ha szeretne és tud segíteni, hogy Kövér László büntetése ne érje el a célját, kérem, támogasson!” – írta a képviselő.
Megjegyzendő, a független országgyűlési képviselő botránypolitizálását máshol minden bizonnyal szigorúbban szankcionálnák. Mint korábban írtuk, Németországban például a helytelen parlamenti viselkedésért előzetes figyelmeztetés nélkül 2000 eurós (átszámítva 670 ezer forint) bírság járhat, sőt a renitens képviselőt akár harminc napra is kizárhatják az ülésteremből. Bulgáriában az is szabályszegésnek minősül, ha egy honatya félbeszakítja a levezető elnök beszédét, ha fenyegető hangnemet használ, illetve ha megsérti képviselőtársainak jó hírnevét. Ezen esetekben nemcsak kizárják a képviselőt, de egy időre meg is vonhatják a fizetését. Dániában pedig az időkeret túllépését is büntetik.