Belföld

Emmi: Senkinek sem kell az utcán éjszakáznia

Senkinek nem kell a hidegben az utcán éjszakáznia, van elég férőhely a rászorulók számára: több mint tízezer éjjeli menedékhely és átmeneti szállás áll a hajléktalanok rendelkezésére, ezeken kívül télen még további 1600 többletférőhely biztosított - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma hétfőn.

Emmi: Senkinek sem kell az utcán éjszakáznia
A szociális szolgáltatásokat az önkormányzatok kötelesek biztosítani
Fotó: MH/Katona László

Emellett a nappali melegedőkben országosan több mint 7600 férőhely, a tartósabb ellátást igénylő hajléktalan emberek részére pedig 218 férőhellyel a hajléktalanok rehabilitációs intézménye és 456 férőhellyel a hajléktalanok otthona áll rendelkezésre - közölte a tárca.

A tájékoztatás szerint a hajléktalanok ellátására az elmúlt években több mint 9 milliárd forintot költött a kormány, míg 2019-ben ez az összeg - a kiegészítő támogatásokkal és a bérkompenzációval együtt - 12,1 milliárd forint lesz.

A szociális szolgáltatásokat az önkormányzatok kötelesek biztosítani. A téli időszak kiemelt tevékenységeire - például a krízisellátásra, a krízisautó szolgáltatásra vagy a rendkívüli időjárás esetén elrendelhető vörös kód riasztásra - a kormány a Hajléktalanokért Közalapítványon, valamint a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságon keresztül pályázati úton biztosítja a szükséges forrásokat - olvasható a tájékoztatóban.

Kapcsolódó írásaink

Az értékteremtő tudományról szól a november

ĀEgy hónapos rendezvénysorozattal ünnepeljük a magyar tudományt, egyebek mellett a Kárpát-medence tűzhányóiról, a mesterséges intelligencia rákkutatásban betöltött szerepéről és a skizofrénia gyógyításáról is hallhat előadást a közönség