Belföld
Az ellenzék jelöltjeként indul az antiszemita botrányba keveredő jobbikos
Kulcsár Gergely az októberi önkormányzati választáson a Jobbik, az LMP és a Momentum közös képviselőjelöltjként indul a megmérettetésen.
Az antiszemita botrányáról elhíresült Kulcsár ügye a Jobbik szerint elévült, a Momentum pedig egyszerűen letagadta, hogy támogatják a politikust – közölte az M1 Híradója.
Amikor Kulcsár beleköpött a Dunába lőtt zsidók emlékére állított cipők egyikébe, nyilvánosságra került egy kép és egy (feltételezhetően a Jobbik tagjainak szánt) e-mail is, amelyben arról írtak: „Kulcsár Gergely egy kis feltöltődésre vágyott és meglátogatta a Duna-parton a képen látható vidám helyet”.
A Jobbik vezetése akkor úgy reagált: Kulcsár Gergely, aki akkoriban a Jobbik országgyűlési képviselője volt, hirtelen felindulásból tette, amit tett, és azóta megbánta.
Viszont Kulcsár Gergelynek azóta is volt antiszemita megnyilvánulása. Egy évvel később frakciótársainak írt levelében „biboldó bérencnek” nevezte azokat a pártokat, akik hajlandóak megemlékezni a zsidó áldozatokról, sorai zárásaként pedig a holokausztot „kamukausztnak” nevezte.
A levélnek akkor semmilyen következménye nem lett, azonban miután nyilvánosságra kerültek a holokauszt emlékműnél történtek, Kulcsár Gergely egy időre háttérbe vonult. Idén januárban visszatért, a Jobbik észak-magyarországi szervezeteinek regionális igazgatója lett.
Néhány napja pedig Kulcsár Gergely már ott volt az ellenzék debreceni jelöltjei között. Az antiszemita botrányairól híres politikust az LMP, a Momentum és a Jobbik közösen indítja képviselőjelöltnek.
A Momentum szerint nekik nincsenek antiszemita jelöltjeik. Arra a kérdésre viszont már nem kapott választ az M1, hogyan lehetséges az, hogy Kulcsár Gergely az ő jelöltjükként indul az önkormányzati választáson.
Varga-Damm Andrea, a Jobbik parlamenti képviselője szerint azért indítják Kulcsár Gergelyt, mert az említett antiszemita eset régen történt, és a politikus azóta már jóvátette hibáját. Varga Damm Andrea véleménye szerint az, aki ma szélsőségesnek tekinti a Jobbikot, tájékozatlan.
Pedig a Jobbikkal való összefogás gondolatát a párttal jelenleg szövetségben álló MSZP-sek közül sem tudja mindenki elfogadni. Újpesten például többen emiatt léptek ki a pártból. Például az MSZP nemzetiségi tagozatának alelnöke is, aki szerint elfogadhatatlan, hogy együttműködjenek a szélsőjobboldali nézeteiről ismertté vált Jobbikkal – hangzott el az M1-en.