Ajánló
Ügyészség vizsgálhatja a Migration Aid eljárását
Továbbra is kevesen ajánlják fel a társadalom képviseletére hivatkozó Soros-szervezeteknek adójuk egy százalékát
Közérdekű bejelentéssel fordult a legfőbb ügyészhez a Fidesz bevándorlásellenes kabinetje a Migration Aid párttá alakulásával összefüggésben – közölte Németh Szilárd kabinetvezető a Legfőbb Ügyészség előtt. Az MTI beszámolója szerint kifejtette, azt kérik, a legfőbb ügyész vizsgálja meg, hogy a Migration Aid, ez a „Soros által kitartott, bevándorlásszervező, magát civilnek nevező” tömörülés, párttá alakulásával törvényesen működik-e.
Felidézte: maga a szervezet vezetője jelentette be augusztus végén, hogy Éjjeli Őrség néven párttá alakulnak, és továbbra is folytatni kívánják bevándorlást szervező tevékenységüket. A Fidesz szerint a párt létrehozásának az a célja, hogy a bevándorlási különadót ne kelljen megfizetniük, ez jellemző minden egyes Soros-szervezetre. Csakhogy ez teljes egészében törvénytelen. Ha adófizetési kötelezettsége van bármely magyar munkavállalónak, munkaadónak vagy vállalkozónak, akkor Soros György sem húzhatja ki magát ez alól – fejtegette, megjegyezve, azt is tudják, ezen szervezeteknek, amelyek Soros György „zsebéből kandikálnak elő”, minden egyes lépésük arról szól, hogy Európába egyre több migránst tudjanak behozni. Ennek ellen kell állni. Németh Szilárd előrevetítette, a bevándorlásellenes kabinet folytatja a Soros-pénzek követésére irányuló monitoringtevékenységét, ugyanis ezek a források előbb-utóbb mindig valamilyen bevándorláspárti erőnél kötnek ki.
A bejelentésre reagálva a Migration Aid közösségi oldalán közölte, szó sincs arról, hogy párttá alakulnának, annyi történt, hogy „magyar állampolgárságú magánszemélyek döntöttek úgy, akik részben a Migration Aid önkéntesei, hogy a hatékonyabb érdekérvényesítés érdekében Éjjeli Őrség néven pártot hoznak létre, amelynek bejegyzése jelenleg folyamatban van”. Korábban amúgy arra hivatkoztak, csak így tudnak segíteni a rászorulókon, mindezt pedig a bevándorlási különadóval kapcsolatban közölték. A lépést a parlament nemzetbiztonsági bizottsága is vizsgálta. Most már egyébként arról írtak, nem felel meg a valóságnak, hogy nem akarnak adót fizetni, erről jelenleg is egyeztetnek az adóhatósággal, azaz a NAV-val.
Érdekesség, hogy honlapja szerint az alapítványként működő Migration Aid továbbra is várja az elvileg adóköteles adományokat, ám a NAV szja-egyszázalékos felajánlási listáján nem találtuk nyomát a szervezetnek. A legújabb adatsor szerint ugyanakkor a szintén Soros által is pénzelt Menedék – Migránsokat Segítő Egyesületnek például csak kétszázan sem tettek felajánlást, ebből a forrásból 1 millió 83 ezer forint jutott nekik. Az Amnesty Internationalnek százkilencvenhárman adtak 1 millió 453 ezer forintot, míg a Helsinki Bizottságnak 516-an 3 millió 166 ezret. A TASZ-nak jóval többen, 2360-an „küldtek” támogatást, ám ezek az összegek mind elenyészők a spekuláns alapítványától kapott forrásokhoz képest.