Ajánló

Ötgólos előnyt nem lehet adni a szerb válogatottnak

Vízilabda. Huszonhét év után a magyar férfiválogatott nem jutott be a négy közé az Eb-n – Női csapatunk ma a döntőbe jutásért mérkőzik a hollandokkal

Most sem sikerült: ötgólos hátrány után a magyar férfi vízilabda-válogatott 8–5-re kikapott a címvédő és olimpia bajnok szerb csapattól a barcelonai Európa-bajnokság negyeddöntőjében, így csak az 5–8. helyért mérkőzhet csütörtökön 16.45-től a montenegrói csapat ellen.

vízilabda 20180725
Csapatunk legjobbja Bedő Krisztián (balról) volt, aki két látványos gólt lőtt a szerbek elleni negyeddöntőben (Fotó: MTI - Illyés Tibor)

Érthetően bizakodó volt Märcz Tamás, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, aki a negyeddöntő előtt elmondta, ugyan a szerbek az esélyesek, de biztos abban, hogy nem fogják bedarálni csapatunkat. Csak félig lett igaza a kapitánynak, mert ugyan Mitrovicsék a mérkőzés elején percenként lőtték a gólokat, de aztán Nagy Viktor bravúrjainak köszönhetően „csak” 4–0-ra vezettek az első negyed után.

A címvédő csapat rutinos játékosai – akik többsége Magyarországon játszik – felmérték, hogy a két együttes most nincs egy súlycsoportban, így már elkezdtek tartalékolni az elődöntőre, így 1–1 lett a második negyed, mert Bedő a 15. percben megszerezte csapatunk első gólját. Aztán egy remek csavarral a másodikat is (5–2). Filipovicsék azonban sajnos akkor lőttek gólt, amikor akartak, így hiába lett 2–2 a harmadik negyed is, még mindig 7–3-ra vezettek. Zalánkiéknak a hajrában is megvolt a lehetőségük a felzárkózásra, de nem tudtak élni vele, így hiába nyerték meg 5–4-re az utolsó három negyedet, 8-5-ös vereség lett a végeredmény. Így csapatunk 27 év után nem jutott be a kontinens négy csapata közé.

„Sajnos ez a realitás, a két csapat között van három gól különbség – ismerte el Märcz Tamás. – Csalódott vagyok, mert nulla–öt után sikerült visszajönni a meccsbe, de a játékvezetők nagyon könnyen adták az előnyöket a szerbeknek. A folytatás sem lesz könnyebb, hiszen nagyon erős ellenfelekkel játszunk a helyezésekért.”

A magyar női válogatott ma (17 óra, tv: M4 Sport) Hollandia ellen játszik elődöntőt. A két csapat a közelmúltban háromszor mérkőzött: a világligában otthon 7–6-ra, Budapesten 10–5-re nyertek a hollandok, míg Rotterdamban július elején 10–6-ra győztek. Bíró Attila szövetségi kapitány szerint ezek alapján a hollandok a mérkőzés esélyesei, azonban a csapatunk folyamatosan fejlődik.