Ajánló

Orbán Viktor: El akarjuk érni a Néppárt reformját

Több lehetőségünk is van, ezt majd a Fidesz el fogja dönteni, hogy az EPP-n belül vagy azon kívül – jelentette ki a kormányfő szokásos rádióinterjújában

A keresztény kultúra megvédése és a migráció ügyében semmilyen kompromisszum nem képzelhető el – jelentette ki tegnap a miniszterelnök a Kossuth rádióban.

Orbán 20190309
A migráció ügyében nem kötünk kompromisszumot – mondta a miniszterelnök (Fotó: Kormany.hu - MTI - Szigetváry Zsolt)

A bevándorláspárti politikusok megtámadtak minket az Európai Néppártban (EPP), azért, mert a legfontosabb kérdésben mi más állásponton vagyunk. Arra törekednek, hogy az egész Néppártot átalakítsák egy bevándorláspárti nemzetközi szervezetté, a magyarok pedig ezt meg akarják akadályozni – hangsúlyozta Orbán Viktor szokásos pénteki rádióinterjújában. A kormányfő elmondta, az EPP-n belül törésvonal van, hiszen vannak pártok, amelyek kevert népességű Európát akarnak, be akarják hozni a migránsokat. Ezzel szemben vannak, akik meg akarják őrizni a keresztény kultúránkat, a határainkat, és nem akarnak migrációt, ilyenek vagyunk mi magyarok is. „Mi vagyunk az az ország, amely elsőként bizonyította be, hogy a migrációval szemben fel lehet lépni, meg lehet állítani, és ezért kerültünk mi a viták középpontjába” – fogalmazott.

Leszögezte, a keresztény kultúra megvédése és a migráció ügyé­ben semmilyen kompromisszum nem képzelhető el, „minden másról lehet beszélgetni”. Szerinte a magyarok kijelölték a kormány és a Fidesz mandátumát. „Nem akarunk kevert országgá válni, migrációt nem akarunk, a biztonságot meg akarjuk őrizni, és a családpolitikánkon keresztül képesek leszünk bevándorlók nélkül is fenntartani Magyarország biológiai jövőjét” – nyomatékosította.

„Több lehetőségünk is van, ezt majd a Fidesz el fogja dönteni, hogy a Néppárton belül vagy azon kívül” – jelentette ki a kormányfő. Hozzátette, „égnek a vonalak”, a napokban beszélt például Jean-Claude Juncker európai bizottsági (EB) elnökkel, Manfred Weberrel, az EPP frakcióvezetőjével, hivatalban lévő és volt miniszterelnökökkel, korábbi államfőkkel. Szavai szerint „nagy tárgyalások zajlanak”, vasárnap pedig Lengyelországba utazik, a NATO-tagságról tartott megemlékezésre. Kifejtette, lehet, hogy ennek a vitának az lesz a vége, hogy a helyük végül is nem az EPP-ben, hanem azon kívül van. „Bár én inkább a Néppárt átalakítását, megreformálását szeretném elérni, például, hogy helye legyen benne a bevándorlásellenes erőknek is, mint amilyen mi vagyunk” – tette hozzá. Megjegyezte, hogy ha úgy alakul, hogy valami új dolgot kell kezdeniük Európában, akkor az első hely, ahol tárgyalni fognak, az Lengyelország lesz.

A schengeni övezet belügyminiszteri tanácsának felállításáról szóló javaslatáról elmondta, hogy azt zárt körben már „tesztelte”, és a lényege, hogy mivel az EB nem tudott megbirkózni a migráció ügyével, azt át kell tenni oda, ahol meg tudják oldani, azaz vissza kell venni nemzeti hatáskörbe. „A migráció nem egy pattanás, ami elmúlik, hanem egy világtörténelmi jelenség, egy modern kori népvándorlás megnyilvánulása. A probléma nem azért állt elő, mert néhány embernek kedve támadt átruccanni Európába, hanem mert egy óriási népességnövekedés van a kontinensen kívül, és jelentős népességcsökkenés azon belül” – mutatott rá.

A kormányfő szólt a családvédelmi akciótervről is. Úgy vélte, Európa ma az üres bölcsők kontinense, amit a magyarok nem migrációval akarnak megoldani, hanem magyar gyermekekkel. Szerinte a kormánynak azonosítania kell az akadályokat – vagyis hogy miért nem vállalják a fiatalok a vágyott gyermekeket –, ezeket el kell takarítani az útból, és fel kell kínálni nekik a lehetőséget. „Magyarországot családbarát országgá kell tenni” – tette hozzá. A falusi csokról közölte, cél, hogy a falu ugyanolyan civilizá­ciós közeget jelentsen az embereknek, mint a város.