Ajánló

Orbán Viktor: Az utánpótlás első számú nemzeti ügy

Ünnepélyes átadó. Felavatták a Puskás Ferenc Labdarúgó-akadémia 12,5 milliárd forintból épült új sport- és konferenciaközpontját Felcsúton

Az új, többfunkciós létesítményben a labdajátékok csarnoka kézi-, kosár- és röplabdamérkőzések megrendezésre is alkalmas. Az épületegyüttesben két konferenciaterem, öltözők és irodák is vannak.

Puskás Ferenc Labdarúgó-akadémia 20181015
Makovecz-stílusban épült fel az ország leglátványosabb sportközpontja Felcsúton (Forrás: Kormány.hu)

Az átadóünnepségén Orbán Viktor miniszterelnök beszédében hangsúlyozta, hogy Magyarország jövője a gyermekeinkben van, a mi víziónk bennük és általuk válik valósággá. „Építhetünk mi toronyórát láncostul, ha nincs gyerek. Ha elfogyunk, akkor a toronyóránk nem a magyar időt fogja mutatni.” Az utánpótlást ezért első számú nemzeti ügynek tartja, és szavai szerint így függnek össze a nagy dolgok, Európa és Magyarország jövője a mi kis akadémiánk életével. Azt mondta: a Puskás Akadémia Sport- és Konferenciaközpont legfontosabb feladata a nevelés, „mi nem gyártjuk a futballistákat, mi nem droidokat programozunk, hanem egy olyan erőközpontot hoztunk létre, ahol reményeink szerint hősök születnek és nőnek fel”. Közölte továbbá, hogy a Puskás Akadémia és a Testnevelési Egyetem egy kettős életpályamodellről szóló megállapodást köt, így az arra fogékony gyermekeket a tanári pálya felé irányítják majd.

 A kormányfő megjegyezte, könnyebb lett volna a dolga, ha pénteken Kleinheisler László vagy Sallai Roland a magyar labdarúgó-válogatottban „berámolt volna egy vagy két gólt” a görögök hálójába, hiszen könnyebb érvelni az akadémia mellett, ha a válogatottban helyt állnak a volt diákjaik, de sajnos nem így történt, a magyar válogatott kikapott Görögországtól. Azt is hozzátette ugyanakkor, hogy szeptemberben Budapesten mindketten gólt lőttek a görög válogatottnak.

A felcsúti, tizenegyezer négyzetméteres komplexumot Orbán Viktor és Mészáros Lőrinc, A Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány elnöke adta át. A létesítmény mintegy 12,5 milliárd forintból valósult meg, az akadémia harmincszázalékos önerő mellett TAO-támogatásból fedezte a fejlesztést. A többfunkciós létesítményben a labdajátékok csarnoka kézi-, kosár- és röplabdamérkőzések megrendezésre is alkalmas. A csarnokban a futópálya, bokszring és konditerem mellett a szertornához szükséges összes eszköz is megtalálható.