Ajánló

Elégtelen Vámosék támadójátéka

Vízilabda-Európa-bajnokság. A magyar férfiválogatott vasárnap a holland csapattal mérkőzik a nyolc közé jutásért Barcelonában – Női együttesünk ma a németekkel csatázik

Jó védekezéssel, csapnivaló támadójátékkal a magyar férfi vízilabda-válogatott 4–4-es döntetlent ért el a német csapat ellen a barcelonai Európa-bajnokságon, így csoportjából a második helyen jutott tovább. Csapatunk Hollandiával mérkőzik vasárnap (17 óra) a nyolcaddöntőben.

Vogel Soma 20180721
Nyolcvan százalékkal védett Vogel Soma a németek elleni csoportmérkőzésen (Fotó: MTI - Illyés Tibor)

A csoportmérkőzéseken egyértelműen kiderült, hogy nagyon gyenge formában érkezett a barcelonai Európa-bajnokságra a magyar férfiválogatott. Az olaszoktól elszenvedett súlyos vereség (12–5) és nulla–hatos kezdés után azt hittük, ennél rosszabb már nem lehet, erre két negyed alatt sikerült egyetlen gólt dobnunk annak a német csapatnak, amelyet az olaszok 14–1-re „elsüllyesztettek”.

Minden negatív jelzőnél többet elárul Vámosék támadójátékáról, hogy 28 lövésből négy gólt szereztek, ami 14.3 százalékos, kiábrándító teljesítmény. Csapatunk rutinos játékosai közül Zalánki hétből egyszer, Bátori, Bedő háromból egyszer lőtt gólt, Vámos, Kovács G. pedig háromból egyszer sem talált be a németek kapujába. Az egész csapatból csak a kapus Vogel Soma nyújtott magyar válogatotthoz méltó teljesítményt, 20 lövésből 16-ot kivédett. Nem véletlenül dicsérte őt Märcz Tamás szövetségi kapitány, aki szerint a gyenge teljesítmény oka a fáradtság lehetett, emiatt volt lassú a csapat játéka.

Pedig a neheze csak ezután következik! Mert ilyen játékkal a holland válogatott sem lesz könnyű ellenfél a nyolcaddöntőben. Továbbjutás esetén a keddi negyeddöntőben a magyarok mumusa, a szerb csapat lesz az ellenfél, amely veretlenül – plusz 16 gólkülönbséggel – zárta a csoportkört. Dejan Savicsnak, a címvédő szerbek szövetségi kapitányának a legnagyobb gondot eddig azt jelentette, hogy az oroszok kivételével gyengék voltak az ellenfeleik.

A magyar női válogatott 8–7-re legyőzte az orosz együttest, s ha ma (15.30 óra) a németek ellen is nyer, akkor csoportmásodik lesz, s a negyeddöntőben várhatólag az olaszokkal mérkőzhet. w

Férfiak, A csoport, 3. (utolsó) forduló: Magyarország–Németország 4–4 (0–1, 1–0, 2–2, 1–1), gólszerzők: Zalánki, Bedő, Bátori, Pohl 1–1, illetve Real 3, Stamm 1