Ajánló

Cristiano Ronaldo mozdulatát másolta a DVSC újonc csatára

Labdarúgás. A MOL Vidi FC hatpontosra csökkentette a hátrányát

Hajdanán egy fele-, vagy negyedannyira látványos gól után, mint amilyet Zsóri Dániel, a Debrecen újonc – egyébként nagyváradi születésű – csatára lőtt a Ferencváros elleni rangadó 93. percében, azt mondták a gólszerzőnek: „Vonulj vissza!”

A finom utalás arra vonatkozott, hogy ennél látványosabb találatot már úgysem fog szerezni. Az ifjú lokista ellenben, reméljük, még sok örömet szerez a magyar futball híveinek, az kétségtelen, hogy 13 percnyi élvonalbeli futball elég volt ahhoz, hogy mindenkivel megismertesse a nevét. Cristiano Ronaldót utánozva lőtt álomgólt. A 2–1-es győzelemmel a DVSC ismét feljött a harmadik helyre, a Ferencváros a legutóbbi négy fordulóban nyolc, a legutóbbi öt idegenbeli mérkőzésén tizenegy pontot veszített. Két egykori honvédos góljával gyűrte le az immár nyolc forduló óta veretlen Diósgyőr a kispestieket. Megerősítette második helyét, sőt hatpontosra csökkentette a Ferencvárossal szembeni hátrányát a MOL Vidi FC. Ebben az idényben először szerzett idegenben három gólt is a címvédő az első 36 percben. Fura ellentmondás: a Kisvárda az egyedüli csapat, amelyiknek még érintetlen a hálója tavasszal – miközben az eddigi huszonegy fordulóban csak a Haladás kapott nála több gólt. A szombathelyiek ezúttal is kikaptak, szinte reménytelen a helyzetük.

NB I., 21. forduló. Debrecen–Ferencváros 2–1, gólszerzők: Tőzsér (83. – 11–esből), Zsóri (93.), illetve Dvali (30.). Puskás Akadémia–Újpest 0–1, g.: Bokros (51. – öngól). Diósgyőr–Honvéd 2–1, g.: Vernes (61.), Prosser (75.), illetve Danilo (15.). Haladás–Mezőkövesd 1–2, g.: Rui Pedro (23.), illetve Drazic (32.,  38.). Kisvárda–Paks 0–0. MTK–MOL Vidi FC 1–3, g.: Torghelle (61.), illetve Hadzic (9.), M. Scepovic (11.), Stopira (36.).
Az állás: 1. Ferencváros 43 pont, 2. MOL Vidi FC 37, 3. Debrecen 34, 4. Újpest 33, 5. Honvéd 32, 6. MTK 30, 7. Mezőkövesd 28, 8. Paks 27, 9. Puskás Akadémia 24, 10. Diósgyőr 24, 11. Kisvárda 23, 12. Haladás 10.

NB II., 24. forduló. Kazincbarcika–Vác 0–5, Mosonmagyaróvár–Balmazújváros 1–1, Budaörs–Tiszakécske 0–0, Cegléd–Kaposvár 1–2, ZTE–Nyíregyháza 2–1, Monor–Békéscsaba 2–2, Vasas–ETO FC 0–4, Siófok–Csákvár 1–2, Soroksár–Budafok 0–1, Gyirmót–Dorog 3–1.
Az élcsoport: 1. Gyirmót 50 pont, 2. ZTE 50, 3. Kaposvár 47, 4. Budaörs 42.