Ajánló

„A migrációs terv veszélyezteti a gazdaságunkat”

Orbán Viktor: Hiába a célok útépítésre, fejlesztésekre, középvárosokra, modern falvakra, ha a forrásokat Magyarország helyett az illegális bevándorlókra kell költeni

Veszélybe kerülnek a fejlesztések pénzügyi alapjai, ha ráerőltetik Magyarországra a brüsszeli migrációs terveket – hívta fel a figyelmet Orbán Viktor. A kormányfő a Várpalotát elkerülő főút átadásán hangsúlyozta, hogy a versenyképesség alapja a kiváló infrastruktúra.

Orbán 20180310
Cser-Palkovics András, Kontrát Károly, Orbán Viktor, Campanari-Talabér Márta és Porga Gyula átvágja a szalagot a Várpalotát elkerülő útszakasz átadásán (Fotó: MTI - Koszticsák Szilárd)

Minden fejlesztés pénzügyi alapjai veszélybe kerülnek, ha ráerőltetik Magyarországra azokat a brüsszeli terveket, amelyek alapján bevándorlóországgá válna – mondta tegnap Orbán Viktor miniszterelnök a 8-as főút Várpalotát elkerülő szakaszának átadásán. Hozzátette, hogy a rendelkezésre álló forrásokat inkább olyan célokra kell fordítani, amelyek az itt élő magyarok érdekét szolgálják. Példaként felhozta, hogy hiába költenének nyugdíjra, családtámogatásra, fejlesztési tervekre, ha ezeket az összegeket Magyarország helyett migrációra kell fordítani. Megjegyezte, hogy például Ausztriában és Bajorországban a pénzügyi források hatalmas százalékát emészti fel „egy bevándorlóország felépítése” – derült ki a távirati iroda tudósításából. Hazánk nem bírná ki, hogy nagyságrendileg évi százmil­liárd forintot fordítson erre, mert egy migránsra körülbelül kilencmillió forintot kellene költeni az uniós előírások szerint – ismertette.

A mintegy huszonnyolcmil­liárd forintból megépült elkerülő úttal kapcsolatban kiemelte: jókora adósságot törleszthetnek vele Várpalotának, hiszen a 8-as számú főút városi szakaszán napi húszezerezer jármű dübörgött át. A modern világban a versenyképesség alapja a kiváló infrastruktúra – fűzte hozzá a kormányfő. Jelezte, hogy a mostani fejlesztés százezer ember életminőségén és sok vállalkozás versenyképességén javít, az új útszakasz pedig elérhető közelségbe hozza azt a tervet, hogy a Székesfehérvár–Várpalota–Veszprém-tengely hamarosan a magyar gazdaság egyik zászlóshajója legyen. Kontrát Károly, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Campanari-Talabér Márta (Fidesz–KDNP) polgármester „addig járt a kormány nyakára”, amíg el nem érte azt, amire a várpalo­taiaknak szükségük van – fogalmazott, az út mellett példaként említve tanuszoda-építést, kórházfelújítást, iskolafejlesztést, valamint a Thury-vár felújítását. A miniszterelnök kifejtette, hogy 2010 óta Magyarországon hatszázhetven kilométernyi új útszakasz épült ezerkétszázmilliárd forintból, és 2022-ig még több.

Campanari-Talabér Márta elmondta: a beruházás bizonyítja, hogy az országnak vidékbarát kormánya van, amely odafigyel a településekre. Kontrát Károly kiemelte: Várpalotán dolgos emberek élnek, akiknek mindig voltak álmaik.