Ajánló

A CEU-nak sem lehetnek előjogai

A Soros-egyetem tizenkétszer akkora európai támogatást kap, mint a Budapesti Corvinus Egyetem – hívta fel a figyelmet Rétvári Bence államtitkár

A parlament Honvédelmi, valamint Nemzetbiztonsági bizottsága vegye napirendjére a balkáni migránshelyzet kérdését – jelentette ki Böröcz László tegnap a parlamentben. Az Országgyűlés megszavazta azt a javaslatot, amely értelmében negyedével nő a honvédség létszámkerete.

Bard College 20181030
Frissen festett kis faház a Bard College területén. A CEU szerint itt biztosíthatjáka  törvényben előírt, külföldi képzési feltételeket (Fotó: MH)

Önök direkt csinálnak politikát a Soros-egyetem ügyéből – reagált Rétvári Bence napirend előtt a párbeszédes Mellár Tamás szavaira, aki szerint a CEU ügye még mindig nem jutott nyugvópontra, és a kormányzat „zsarolási potenciált épít fel” ebben a témában. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkára rámutatott: az egyetemnek ahelyett, hogy előjogokkal él, meg kellene felelnie a hazai törvényi előírásoknak, ahogyan azt másik négy intézmény már megtette. Soros György puszipajtása több uniós vezetőnek, a CEU pedig tizenkétszer akkora európai támogatást kap, mint a Budapesti Corvinus Egyetem – hívta fel a figyelmet, hozzátéve, a Bécsbe költözés nem jelentős mozgás a CEU működését tekintve. Az állítólagos egyesült államokbeli kampuszról szólva tudatta: az nem is létezik, hiszen amikor kiment az illetékes bizottság, és megvizsgálta, folyik-e ott a képzés, találtak egy frissen festett kis faházat, amire ki volt írva, hogy CEU, „nincs valós a tevékenysége ott az egyetemnek”. A CEU tegnap reagált, szerintük van. Korábban megírtuk, a Bard College szintén Soros által támogatott intézmény, rektora, Leon Botstein pedig a CEU kuratóriumi elnöke.

Napirend előtti felszólalásában a fideszes Böröcz László párhuzamot vont a 2015-ös európai migrációs válság és az Egyesült Államok déli határán kialakult helyzet között. Úgy vélte, 2015-ben nem véletlenszerűen jelentek meg emberek, hanem a Soros-hálózat tudatosan szervezett támadásáról volt szó Magyarország és Európa ellen. Most már nemcsak Európában, hanem az Egyesült Államokban is intenzíven dolgozik a Soros-hálózat, ahol a déli határnál készülnek a főpróbára az arra menetelő, többezres migránstömeggel – közölte. Kijelentette, a Soros-hálózat legalizálni, szervezetté és automatikussá akarja tenni az illegális migrációt, és le akarják mondatni a nemzetállamokat a határvédelem jogáról, így akarják destabilizálni a bevándorlásellenes amerikai kormányt. Szorgalmazta, hogy a Honvédelmi, valamint a Nemzetbiztonsági bizottság vegye napirendjére a balkáni migránshelyzet kérdését. Tuzson Bence, a Miniszterelnökség közszolgálatért felelős államtitkára figyelmeztetett, Magyarország déli határaitól nem messze több tízezres tömeg áramlik észak felé, ezért fontos a védelem megerősítése.

A parlament döntött arról, hogy negyedével, az eddigi 29 700-ról 37 650-re növeli a honvédség létszámkeretét. Benkő Tibor miniszter szerint erős magyar honvédséget kell építeni, ehhez pedig növelni kell a hivatásos és az önkéntes tartalékos katonák számát.

A képviselők megszavazták azt a magyar kormány és az Egyesült Államok Indiana állama között kötött megállapodást is, amely elvi támogatást biztosít a Notre Dame Egyetem magyarországi működéséhez.