pr cikk

Balesetbiztosítás gyorstalpaló: mikor lehet rá szükségünk?

Szeretjük azt gondolni, hogy minket a balesetek nagy ívben elkerülnek és soha nem érintenek. Habár félelemben valóban nem érdemes élni, mégis fontos felelősségteljesen gondolkodni a mindennapjainkról. Hiszen bármikor kerülhetünk váratlan helyzetekbe, melyek komoly fennakadást okozhatnak az életünkben és olykor még a pénztárcánkat sem kímélik. A balesetbiztosítás jelentős anyagi támaszt nyújthat, épp ezért nem érdemes spórolni vele!

Mikor érdemes balesetbiztosítást kötni?

A biztosításkötés ma már rendkívül egyszerű: otthon a számítógépen is könnyedén elintézhetjük. Kalkulátorok segítségével személyre szabottan, az igényeink és életmódunknak megfelelően köthetünk biztosítást akár havi pár száz forintért. Nézzük milyen esetekben érdemes balesetbiztosítást kötni!

1. Sportsérülések ellen

Testmozgás közben bármikor bekövetkezhet egy váratlan sportsérülés, amely akár hosszas kórházi tartózkodást és elhúzódó otthoni lábadozást is eredményezhet. Ha nincs elegendő anyagi tartalékunk, akkor a pár hetes táppénz is komoly kiesést jelenthet! A balesetbiztosításnak köszönhetően akár kórházi napidíjat is kaphatunk, illetve a műtéti díjat is visszatéríthetik nekünk.

2. Ha biciklivel közlekedünk

A közúti balesetek esetén is hasznos, hisz nemcsak a kórházi tartózkodást és a műtéteket fedezi, de maradandó egészségkárosodást, rokkantságot, égési sérülést és legvégső esetben a baleseti halált is. A közlekedési balesetek során nem csak a testünket érheti sérülés, de a járművünket is. Például egyes balesetbiztosítások a kerékpár javítási vagy pótlási költségeit is állják.

3. Kiránduláshoz is célszerű

Egy-egy kirándulás során is érhet minket sérülés. Például egy figyelmetlen lépés csonttöréshez vezethet, de akár egy váratlan állattámadásnak is áldozatául eshetünk az erdőben. A balesetbiztosítás ilyen esetben is jól jöhet és igazi anyagi segítséget nyújthat a nehéz helyzetben.