Ajánló

Floridában tarolt a denveri lavina

A Colorado Avalanche nyerte a Stanley Kupát, miután az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének hatodik mérkőzésén 2–1-re győzött az elmúlt két idényben bajnok Tampa Bay Lightning otthonában, így 4–2-es összesítéssel bizonyult jobbnak.

Huszonegy év után újra ünnepelhetett a Colorado Avalanche
Fotó: AFP/Getty Images/Christian Pet

A Denverben játszott első két találkozón az Avalanche (lavina) előbb hosszabbítás után 4–3-ra, majd 7–0-ra diadalmaskodott. A címvédő aztán 6–2-es hazai sikerrel vágott vissza, ám a negyedik felvonásban hosszabbítás után ismét a Colorado győzött. Két nappal ezelőtt a Tampa az 54. percben ütött Ondrej Palat-találattal tartotta életben a triplázásról szőtt álmait. A hatodik mérkőzésen jól kezdett a házigazda, a 4. percben egy jó letámadás után Steven Stamkos közelről ütötte a korongot Darcy Kuemper lábai között a kapuba. A fordulás után fordított a vendégcsapat, először Nathan MacKinnon kapásból bombázott a hálóba, majd Artturi Lehkonen az eléje pattogó pakkot bravúrral vágta kapásból a bal felső sarokba (1–2). A harmadik harmadban a Tampa erőlködve támadott, de a denveriek remekül védekeztek, és 1996, 2001 után harmadszor nyerték el a Stanley Kupát. A rájátszás legértékesebb játékosának járó Conn Smythe-trófeát a 23 éves Cale Makar érdemelte ki, aki hátvéd létére 29 pontot termelt 20 mérkőzésen. Legutóbb 52 esztendővel ezelőtt nyert ilyen fiatalon védő playoff MVP-díjat, akkor a legendás Bobby Orr 22 évesen vehette át az elismerést.