Ajánló

A maratoni csata végén Fucsovics ünnepelhetett

Tenisz. A negyeddöntőbe jutásért mérkőzik ma este a Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a US Openen

Negyvenöt év után jutott be magyar férfi teniszező a harmadik fordulóba a US Openen: Fucsovics Márton öt szettes, majdnem ötórás csatában legyőzte a 14. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot.

Győzelméért 163 ezer dollár pénzdíjat kap Fucsovics Márton
Fotó: Usopen.org

A 140. amerikai nyílt teniszbajnokságon eddig a leghosszabb, 4 óra 50 percig tartó mérkőzést Fucsovics Márton és Grigor Dimitrov játszotta. De számunkra nem a hossza miatt marad emlékezetes, hanem azért mert Fucsovics végre bizonyította, hogy magyar teniszező is képes, ilyen fordulatos (6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 3:6, 6:4, 6:1), kemény csatát is megnyerni. „Háromszor jártam meg a poklot testileg és lelkileg is, de erős tudtam maradni a mérkőzés végéig – nyilatkozta Fucsovics – A találkozó egyik legnehezebb pillanata az volt, amikor a megnyert második szettet követően tudatosult bennem, hogy a végső sikerhez még két játszmát kell megnyernem. Grigor most sokkal jobban játszott, biztosan felkészült belőlem, és ezúttal kevesebbet is hibázott. Egy jó Dimitrovot vertem meg.” Fucsovics Grand Slam-tornán először nyert ötszettes mérkőzést – korábban négy ilyen találkozót veszített el – , és 1975 óta az első magyar férfi teniszező, aki bejutott a US Open harmadik körébe, akkor Taróczy Balázsnak sikerült ez.

A magyar teniszező következő ellenfele a világranglistán 82. amerikai Frances Tiafoe lesz, aki szintén ötjátszmás mérkőzésen jutott tovább. Kettejük eddigi mindkét mérkőzését Fucsovics nyerte, 2018-ban Genfben, idén pedig Dohában verte riválisát, előbbi összecsapást salakon, utóbbit kemény pályán rendezték.

A női mezőnyben kilenc édesanya indult, közülük a bolgár Cvetana Pironkova, a fehérorosz Viktoria Azarenka és az amerikai Serena Williams jutott a legjobb 32 közé. A hatszoros US Open-bajnok Williamsnek a harmadik fordulóban honfitársa, a 2017-es bajnok Sloane Stephens lesz az ellenfele. Az egyesben korán búcsúzó Babos Tímea párosban a francia Kristina Mladenoviccsal könnyedén 6:2, 6:2-re nyert a Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos amerikai, mexikói kettős ellen. Babosék a ma esti nyolcaddöntőben a Gabriela Dabrowski, Alison Riske kanadai, amerikai párossal mérkőznek a negyeddöntőbe jutásért.