Ajánló
Orbán Viktor: A tét a keresztény civilizációnk léte
A miniszterelnök hét pontból álló programot hirdetett a bevándorlás megállítására, amely egyebek mellett tartalmazza a migránskártyák és migránsvízumok megszüntetését is

Az európai parlamenti (EP) választás tétje most az, hogy bevándorláspárti vagy bevándorlásellenes vezetői lesznek-e az Európai Uniónak – jelentette ki Orbán Viktor a Fidesz európai parlamenti választási programját bemutató, Parlamenti Szalon című rendezvényen. A kormányfő hangsúlyozta: arról rendelkezünk majd, hogy Európa maradjon-e az európaiaké, vagy adjuk át a helyet egy más kultúrából, más civilizációból érkező tömegnek. Szerinte arról is döntünk, hogy megvédjük-e a keresztény európai kultúránkat, vagy átadjuk a terepet a multikulturalizmusnak. „A keresztény civilizációnk léte a tét” – fogalmazott. Úgy vélte, nem meglepő, hogy a szemben álló felek közötti törésvonal nem a klasszikus jobb- és baloldali értékrend szerint helyezkedik el. Példaként említette a visegrádi négyeket, azok miniszterelnökeit. „Mindannyian más-más frakcióban foglalunk helyet, mégis az alapvető dologban egyetértünk: meg akarjuk őrizni hazánkat olyannak, amilyennek megismertük” – emelte ki.
Közölte: Brüsszelben létezik egy buborék, a kiváltságos európai elit virtuális világa, amely elszakadt a valóságtól. „Ezért fordulhat elő, hogy az egyébként katolikus bajor Manfred Weber sértegeti a magyarokat. Egy brüsszeli bajor tehet ilyet, de egy müncheni bajor biztosan sohasem tenné” – mutatott rá. Kitért arra, hogy miközben a brüsszeli elit folyamatosan támadja a közép-európai nemzeteket, valójában az uniós tagság támogatottsága a tagállamok közül Magyarországon és Lengyelországban a legmagasabb. Szerinte a kormány sokat tett azért, hogy a magyarok higgyenek egy erős és sikeres Európában, és hisznek is, amit a korábbi választási eredmények igazolnak. A konklúzió – folytatta –, hogy a magyarok akarják az EU-t, de elegük van abból, ahogyan Brüsszelben mennek a dolgok, és változást szeretnének.
Úgy vélte, az európai elittel szembeni elégedetlenség legfőbb forrása ma szerte Európában a migráció kezelése. A kontinenst ma népvándorlás fenyegeti, annyi ember még sosem indult útnak a történelem során, mint most. „Ez nem egyszerűen migrációs válság, hanem újkori népvándorlás, ami az egész világunkat megváltoztathatja. Ez a mai korszak legmélyebb globális vitája és konfliktusa” – hívta fel a figyelmet. Megjegyezte: Európa, ha akarná, meg tudná állítani a területére irányuló tömeges migrációt, de erre kísérletet sem tett, sőt ellenkezőleg, az EU jelenlegi vezetése, elitje támogatja, ösztönzi azt. „Brüsszelben több hatalmat akarnak az európai nemzetek felett, ezt szolgálja az Európai Egyesült Államok terve” – emelte ki.
Rámutatott, hogy Brüsszelben semmit sem hallunk a családpolitikáról, viszont nap mint nap szó esik a legális migráció fontosságáról. A legális migráció programja szerinte valójában egy európai népességcsere programjának fedőneve, ezzel kell szembenézni a választáson. Emlékeztetett, mi már megértünk egy olyan birodalmat, amely úgy kezdődött, hogy több hatalmat a szovjeteknek. „Azt szeretnénk, ha a következő generáció, gyermekeink, unokáink is szabadon dönthetnének az életükről” – fogalmazott, hozzátéve: ezért a brüsszeli elit hatalmi törekvéseit meg kell fékezni, és a bevándorlást meg kell állítani.
A legfontosabb teendőket Orbán Viktor hét pontban foglalta össze. E program alapján a migráció kezelését el kell venni a brüsszeli bürokratáktól, és vissza kell adni a nemzeti kormányoknak. Világosan ki kell mondani, hogy egyetlen ország se legyen kötelezhető migránsok befogadására akarata ellenére, és senkit nem szabad beengedni Európába érvényes igazolvány, dokumentumok nélkül. Meg kell szüntetni a migránskártyákat és a migránsvízumot is, és a legfontosabb, hogy Brüsszel ne adjon több pénzt Soros György bevándorlást segítő szervezeteinek, ehelyett térítsék meg a határvédelem költségeit. A hatodik pont, hogy Európában senkit ne érhessen hátrányos megkülönböztetés azért, mert kereszténynek vallja magát, végül pedig szükség van arra, hogy bevándorlást ellenző vezetők legyenek az uniós intézmények élén.
A miniszterelnök beszélt a Fidesz és az Európai Néppárt (EPP) viszonyáról is. „A mi jövőnkről mi döntünk, és nem a Néppárt” – szögezte le. Hozzátette, a választások után meglátják, hogy merre fordul az EPP. „Most úgy tűnik, hogy balra, liberális irányba, liberális európai birodalomépítés és a bevándorlók Európájának irányába. Ha erre fordul, biztosan nem fogjuk követni” – mutatott rá.
Kitért arra is, hogy az eddigi EP-választások nem tűntek sorsdöntőnek, nagyjából azt voltak hivatva meghatározni, hogy az Európai Bizottság elnöke jobb- vagy baloldalról kerüljön ki. Bár szerinte ez sem olyan egyszerű, hiszen a jelenlegi, Néppártból érkezett elnökről, Jean-Claude Junckerről azt hitték, jobboldali, erre kaptak „egy tőrőlmetszett európai szocialistát”, akinek döntő felelőssége van a Brexitben, a migrációs invázióban, a Közép- és Nyugat-Európa közötti egyre súlyosabb konfliktus kialakulásában. „Most azonban történelmi választás előtt állunk, Európa május végén jövőt választ magának” – fogalmazott. A mai naptól a Fidesz aláírásgyűjtést indít a hét pont támogatására. Orbán Viktor arra kérte a magyarokat, hogy írják alá a programot, és május 26-án menjenek el szavazni.
Röviden
Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője: A pártok közül csak a Fidesz–KDNP-nek van világos álláspontja az Európát érintő kihívásokról, az ellenzéknek vagy nincs ilyen, vagy a többségével ellentétes a véleménye. Utóbbi körbe tartozik a DK, illetve az európai egyesült államok eszméje. A kormánypártok az EP-kampány kezdetén komoly versenyelőnnyel indulnak, így elképzelhető, hogy az ellenzéki szimpatizánsok alacsony lelkesedése miatt még a felméréseknél is jobb eredményt érnek majd el. EP-választás esetén a fő téma mindig európai ügy, márpedig ez jelen pillanatban a bevándorlás, illetve a föderatív unió és a nemzetállami tábor közötti ellentét. Nem véletlen, hogy a Fidesz is ezekre épít, a választók ugyanis ezen kérdések mentén döntenek majd május 26-án.
Kiszelly Zoltán politológus: A miniszterelnök által bejelentetett hétpontos program konkrét cselekvési tervet tartalmaz, és már nemcsak az illegális migráció megállításáról szól, hiszen a bevándorláspárti erők új ötlete már egy ütemezett, legális bevándorlás megvalósítása. A Fidesz azonban az ezt lehetővé tevő kiskapukat is bezárná, erről szól, hogy Brüsszel ne adjon több pénzt Soros György bevándorlást segítő szervezeteinek. A Fidesz az Európai Néppártban akar maradni, de tőle jobbra keres szövetségeseket.
Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója: A kormányfő által bejelentett, a mai nappal kezdődő országos aláírásgyűjtő akció az ország összes választókerületében egyszerre indul meg, a Fidesz több ezer aktivistája települ ki az utcára, és kezdi meg az aláírások gyűjtését. Az előttünk álló európai parlamenti választások tétje nagyobb, mint eddig bármikor. Olyan Európát és Magyarországot szeretne a kormányzó párt, amely nemet mond a bevándorlásra, megvédi az európai keresztény értékeket, hagyományokat, és erős nemzetekből áll.