Galsai Dániel

Vélemény és vita

A gyűlölet csődje

Fricska. „A politikának nem kéne kereszténynek lennie” – ezt írta Sándor Erzsi, aki éppen hírlapíró a Népszavánál

És valljuk be, valahol igaza van. A fenekedő gyűlölködőknek nincs szükségük keresztényi értékekre, toleranciára, de még a valódi zsidó humanizmusra sem. Csak a vállalhatatlan O1G-kultuszra, a kirekesztésre, a vidékiek állandó lenézésére, a belpesti ballib véleményterrorra. Aminek integráns része, hogy páldául a Gyurcsány-nyalonc Vágó István néhány hónapja félreérthetetlenül alázta a valóban hittársait védő Köves Slomót, a hithű rabbit, aki tényleg a kiegyezésre törekszik.

Úgy tűnik, a totálisan összeomlott balliberális oldalnak csak a feneketlen gyűlölet maradt. A tehetségtelenség. A kereszténygyűlölet. A Sándor Erzsik. A baloldalnak túl kéne lépnie ezen a brancson. Hogy hová, azt bevallom, én sem tudom. Jó lenne egy nemzeti-baloldali ellenzék, de a Sándor Erzsiktől Csáki Juditokon át Bolgár Györgyökig ívelő választékból ez nem lesz könnyű mutatvány!

Kapcsolódó írásaink

Lóránt Károly

Lóránt Károly

Orbánra várva

ĀMinden uniós országban össze kell fogni a jelenlegi centralizációt, lényegében egy birodalom kiépítését elutasító erőket

Vitéz Ferenc

Vitéz Ferenc

Barát

ĀA meghalást egyelőre egy későbbi időpontra tenné, és ha rajta múlna, el is törölné, ha feltalálnának valamit az unalom ellen