Menekül az Újpest: ezúttal a MOL Fehérvárt győzték le a lilák

Ha ránézünk a tabellára, azt látjuk, hogy az utolsó három helyen is fővárosi csapat tanyázik

A Fehérvár a meccs előtt három találkozó óta tartó veretlenségi szériában volt az NB I-ben, az október 17-én kinevezett Huszti Szabolcs vezetőedzőnek ez volt az első elveszített összecsapása az élvonalban a fehérvári kispadon.

A gólszerző újpesti Szabó Bálint (b) a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában játszott Újpest FC–MOL Fehérvár FC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban, 2022. november 9-én
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az első félidőben sokkal aktívabb és veszélyesebb volt a hazai együttes, amely hamar előnybe került, és a folytatásban is rendre dolgozott ki helyzeteket. Az Újpest támadásaiban Csoboth Kevinnek jutott főszerep, ő szerezte a vezető gólt, és később is többször lőtt kapura, de a szünetre a fővárosi lila-fehérek csak egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A kissé enerváltan futballozó Fehérvár hiába birtokolta majdnem ugyanannyit a labdát, mint riválisa, valódi veszélyt nem jelentett az újpesti kapura.

A szünetben hármas cserét hajtott végre a vendégek szakmai stábja, de a lendületes újpesti akciókkal így sem tudtak mit kezdeni. Hamarosan sikerült megdupláznia előnyét a házigazda együttesnek, erre viszont tíz perc elteltével fejesgóllal válaszoltak a fehérváriak, akik így meccsben maradtak. A lefújásig küzdött-hajtott a vendégegyüttes, ám nem került közel az egyenlítéshez, sőt a hosszabbítás perceire emberhátrányba is került, így nem tudott pontot szerezni Újpesten.

Labdarúgó NB I – 15. forduló
Újpest FC–Mol Fehérvár FC 2–1 (Csoboth 8., Szabó II Bálint 58., ill. Szerafimov 66.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2038 néző. Vezette: Pintér Cs.
Kiállítva: Bamgboye (90+4., Mol Fehérvár)