Sport

Aranyérmes a férfi puskacsapat

A magyar női puskás csapat negyedik lett a Bajnokok Ligájában

A Péni István, Pekler Zalán páros aranyérmes lett a férfi puskacsapatok versenyében az isztambuli Bajnokok Ligájában.

Aranyérmes a férfi puskacsapat
Aranyérmet szerzett a Péni István és Pekler Zalán alkotta férfi puskás csapat Isztambulban, az Európai Sportlövő Szövetség által rendezett Bajnokok Ligájában
Fotó: Facebook/Hungarian Shooting Federation

A hazai sportági szövetség szombati tájékoztatása szerint a magyar kettős az első helyért vívott mérkőzésen 2-0-ra győzte le a cseheket az Európai Sportlövő Szövetség által rendezett pénzdíjas viadalon.

A szóló versenyszámban ezüstérmes Péni István 16-8-ra verte Ales Entrichelt, majd Pekler Zalán 17-13-ra bizonyult jobbnak Filip Nepejchalnál. A magyar női puskás csapat negyedik lett, miután a bronzmérkőzésen 2-0-ra kikapott a lengyelektől. Izabella Dudek 16-6-ra verte meg Nagybányai-Nagy Annát, míg Julia Piotrowska 16-12-re Dénes Esztert.

Kapcsolódó írásaink