Sport

Dollármilliós jutalmak

Közzétették a szeptemberi US Open pénzdíjait

Minden eddiginél nagyobb pénzdíjat, ötmillió dollárt (1,7 milliárd forint) kap a férfi és a női egyéni győztes az idei amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Dollármilliós jutalmak
Fantasztikus pénzdíjak lesznek a US Open tenisztornán
Fotó: North

A New York-i torna szervezői szerdán jelentették be, hogy az összesített pénzdíj húsz százalékkal nő a tavalyihoz képest, ugyanis 85 millió dollárt (29 milliárd forintot) osztanak szét az indulók között.

Az augusztus 19-20-i, rendhagyó, meghívásos vegyes páros torna győzteseinek egymillió dollár (342 millió forint) üti majd a markát, az egyéni győzteseknek járó pénzdíj pedig 39 százalékkal több, mint egy éve. A két döntő vesztese ezúttal 2,5 millió dollárral vigasztalódhat.

A US Open hagyományos versenyei augusztus 24-én, vasárnap rajtolnak Flushing Meadowsban, az amerikai nyílt bajnokság így először lesz 15 napos. Ezzel már csak a wimbledoni verseny szervezői ragaszkodnak a hosszú évtizedekig megszokott, kéthetes lebonyolításhoz.

Kapcsolódó írásaink