Sport

Jövőre már hétvégén rendezik a Magyar Kupa döntőjét

Számos változásra kell készülni

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöksége hétfőn elfogadta a MOL Magyar Kupa 2025–26-os versenykiírását, ennek nyomán jövőre már hétvégén rendezik a sorozat döntőjét a Puskás Arénában.

Jövőre már hétvégén rendezik a Magyar Kupa döntőjét
A férfi NB I-es és NB II-es bajnokságok kiírásáról, illetve a versenynaptárról később határoz a testület
Fotó: AFP/Attila Kisbenedek

„További változás a kupában, hogy a legjobb 32 között megszűnik az alacsonyabb osztályú csapatok automatikus pályaválasztói joga, így az új kiírásban már ebben a szakaszban sorsolás dönt a hazai csapat kilétéről. Az előző, 3. forduló továbbra is a kupa szellemiségének megfelelően az alacsonyabb osztályú együttesek pályaválasztásával zajlik” – olvasható az MLSZ honlapján.

Az MLSZ jelezte, a módosítások a klubok, a szurkolók, illetve a főszponzor és a jogtulajdonos televíziós partner, az M4 Sport igényeinek figyelembevételével történtek, és a sorozat népszerűsítését szolgálják.

A férfi NB I-es és NB II-es bajnokságok kiírásáról, illetve a versenynaptárról később határoz a testület. A grémium arról is döntött, hogy július 1-től megszűnik a versenyengedélyek és a sportorvosi engedélyek papír alapú ügyintézése, a továbbiakban ez digitális formában történik.

Az elnökség megtárgyalta az éves beszámolót, a szövetség a 2024-es évet is pozitív eredménnyel zárta. Tavaly 501 helyszínen 13,5 milliárd forint értékben valósult meg sportinfrastruktúra-fejlesztés. Az elnökség áttekintette a sportszervezetek 2025–26-os TAO támogatási időszak összesítő adatait: a 45,7 milliárd forintos keretre 1854 kérelem érkezett.

A tájékoztatás szerint a következő időszakra elsősorban futballpályák felújítására adtak be társaságiadó-támogatási pályázatot az egyesületek. Az MLSZ május 9-én tartja tisztújító közgyűlését Telkiben.

Kapcsolódó írásaink

Kikapott a Vasas

ĀA Merkantil Bank Liga 23. fordulójának zárómérkőzésén a 11. helyezett Mezőkövesd legyőzte a feljutásért harcoló angyalföldieket