Sport

Már keresi Szoboszlai utódját a Liverpool?

Remekül kezdte a szezont az új vezetőedzővel, Arne Slottal a Liverpool, amely az angol labdarúgó-bajnokságban hét forduló után 18 ponttal az első, mögötte Manchester City és az Arsenal áll 17–17 ponttal. A szurkolók ennek ellenére elégedetlenek Szoboszlai Dominik eddigi teljesítményével.


Már keresi Szoboszlai utódját a Liverpool?
Többet várnak a Liverpool szurkolói Szoboszlai Dominiktól
Fotó: AFP/Piero Cruciatti

A Premier League-ben listavezető Liverpool remek rajtját elsősorban kiemelkedő védekezésének köszönheti, a hét bajnoki mérkőzésen csak két gólt kapott, míg a címvédő City nyolcat, az Arsenal hatot. Ilyen hatékony védekezésre az együttes a korábbi edző, Jürgen Klopp vezetésével 2018-ban volt legutónn képes, akkor az első hét fordulóban csak három gólt kapott.

A védekezés javulását jelzi, hogy az előző szezonban első hét meccsén a Liverpool 101 kapura lövést kapott, míg ebben a szezonban mindössze 64-et.

Szombaton a Liverpool 1–0-ra nyert a Crystal Palace vendégeként, a szünetben csereként áll be Szoboszlai Dominik, aki ebben a szezonban eddig kilenc mérkőzésen egy gólt és három gólpasszt jegyzett, ami a szurkolók szerint kevés.

Néhány szurkolói vélemény a BBC összeállításból:

Luke: Szoboszlainak fantasztikus a munkabírása és megvannak a képességei, de a döntéshozatala többször hibás. Hatvanmillió fontért vásárolt játékostól egynél több gólt és egy gólpasszt várnék ebben a szezonban, különösen akkor, ha előrébb játszik, mint korábban.

Kenny: Dominikot nagyon frusztráló nézni. Nagyon tehetséges, remek fizikuma és gyorsasága van, mégis olykor hiányosnak tűnik a játéka. Passzolása és befejezése a legjobb esetben is közepesen sikerül. Ha nem javul, nem lesz kezdőjátékos a csapatban.

A footballinsider247.com arról számolt be, hogy a Liverpool már Szoboszlai helyére keres játékost, az egyik kiszemelt a Crystal Palace támadó középpályása, az angol válogatott Eberechi Eze, akinek a Transfermarkt 60 millió euróra becsüli az értékét.

A BBC szakírója szerint a Liverpool remek bajnoki rajtjában közrejátszott, hogy az eddigi hat győzelmükből ötöt olyan csapatok ellen arattak, amelyek jelenleg a tabella alsó felében állnak.

A válogatott mérkőzések miatti bajnoki szünet után a Liverpoolra keményebb meccsek várnak, Szoboszlaiék október 20-án a jó formában lévő Chelsea-t fogadják, majd hét nappal később az Arsenalhoz utaznak.


Az angol bajnokság állása:

1. Liverpool FC 7 mérkőzés 13 – 2 gólarány 18 pont

2. Manchester City 7 17 – 8 17

3. Arsenal 7 15 – 6 17

4. Chelsea 6 15 – 7 13

5. Aston Villa 6 12 – 9 13

6. Newcastle United 7 8 – 7 12

7. Fulham 7 10 – 8 11

8. Tottenham Hotspur 6 12 – 5 10

9. Brentford 7 13 – 13 10

10. Brighton 6 10 – 8 9

11. Nottingham Forest 6 6 – 5 9

12. West Ham United 7 10 – 11 8

13. Bournemouth 7 8 – 10 8

14. Manchester United 6 5 – 8 7

15. Leicester City 7 9 – 12 6

16. Everton 7 7 – 15 5

17. Ipswich Town 7 6 – 14 4

18. Crystal Palace 7 5 – 10 3

19. Southampton 7 4 – 15 1

20. Wolverhampton Wanderers 7 9 – 21 1

Kapcsolódó írásaink