Jégkorong Erste Liga: Elődöntőbe jutott a címvédő, előnyben a Csíkszereda

A Megyeri úton az volt a kérdés, hogy a lila-fehérek a két idegenbeli és a keddi hazai verséget követően tudnak-e szépíteni a GYHK-val szemben, vagy pedig „söpréssel”, azaz 4–0-s összesítéssel esnek ki

Bejutott az elődöntőbe a címvédő Gyergyói HK, miután negyedszer is legyőzte az Újpestet a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, míg a másik székely csapat, az SC Csíkszereda 4–3-ra nyert a vendég Budapest JA ellen, és így 2–1-re vezet a párharcban.

Söpréssel ment tovább a Gyergyói HK
Fotó: Facebook/UTE Jégkorong /UTE Ice Hockey Team

A kiegyenlített első harmad után – akár csak 24 órával korábban – a Gyergyó beindult, a gólok sem maradtak el, Bodó Christopher még büntetőből is eredményes volt. A hazaiak ötgólos hátrányukat követően tudtak szépíteni, de fordítani nem volt esélyük. Orban Brance négy gólpasszal segítette együttesét. A GYHK az alapszakaszt is beleszámítva sorozatban 14. találkozóját nyerte meg.

Szeredán most eredetileg a negyedik felvonást rendezték volna, ám a szombati összecsapás eredményét bírói műhiba miatt törölték. A Sportklub fellebbezett az ítélet ellen, és várhatóan csütörtökön lesz végleges döntés. Ha helyben hagyják az elsőfokú határozatot, akkor a két együttes abban az esetben játssza le a meccset jövő csütörtökön, ha hat összecsapás után 3–3-ra állnak.

Az így 1–1-ről induló szerdai találkozón rövid ideig vezetett a BJA, ám az izraeli válogatott David Levin két emberelőnyös góljával fordított a házigazda. A második harmad elején gyorsan jött újabb két hazai találat, a vendégek kapust cseréltek. A Budapest JA a második szünet előtt és után betalált, feljött 4–3-ra. A végén a kapus lehozatalával is próbálkoztak a vendégek, a húzás azonban nem jött be, így a székely alakulat nyert.

A következő összecsapásnak szombaton a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum ad otthont.

Negyeddöntő, 3. mérkőzés:
SC Csíkszereda (romániai)–Budapest JAHC 4–3 (2–1, 2–1, 0–1)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–1 a Csíkszereda javára.