A világelsőség is tét Carlos Alcaraznak a Danyiil Medvegyev elleni döntőben

Megismétlődik a melbourne-i női finálé Indian Wellsben

A férfiaknál az orosz Danyiil Medvegyev és spanyol Carlos Alcaraz, a nőknél a fehérorosz Arina Szabalenka és a kazah Jelena Ribakina jutott be a döntőbe az Indian Wells-i 18,9 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztornán.

Carlos Alcaraz idei második tornagyőzelméért játszhat
Fotó: AFP/Julian Finney

Egyre jobb formában játszó, az ötödik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev az elődöntőben az amerikai Frances Tiafoe ellen nyert két szettben. A második játszma rövidítésben a világranglista 16. helyezettje Tiafoe 5–1-ről ugyan felzárkózott 5–4-re, de Medvegyev egy ásszal kivívta a győzelmet. „A vége nagyon izgalmas lett. Nagy megkönnyebbülés volt számomra, hogy egy ásszal lezárhattam a meccset” – nyilatkozta a US Open 2021-es orosz bajnoka, aki sorozatban 19 győztes meccsnél tart, legutóbb az Australian Open harmadik fordulójában kapott ki, azóta Rotterdamban, Dohában is Dubajban is diadalmaskodott.Ha Medvegyev legyőzi Alcarazt, ő lesz az első játékos a brit Andy Murray óta, aki 2116-ban öt hét alatt négy tornát nyert.

Ebben megakadályozhatja az elsőkét kiemelt Alcaraz, aki a másik eldöntőben 7:6 (7–4), 6:3-ra nyert az az olasz Jannik Sinner ellen. A 19 éves, korábban sérült spanyol játékos idén már győzött Buenos Airesben és döntős volt Rio de Janeiróban. „Nem hiszem, hogy minden meccsen én vagyok a favorit. Tudom, ha megnyerem a döntőt, akkor visszakerülhetek a világranglista élére. De megpróbálok nem gondolni erre, csak a játékra összpontosítani.”

A női elődöntőben nagy meglepetésre a 10. kiemelt kazah Jelena Rybakina 6–2-re 6–2-re nyert a címvédő lengyel Arina Swiatek ellen. A 23 éves kazah teniszező ebben a szezonban már másodszor győzte le a lengyel világelsőt, először januárban az Australian Openen.

„Mindent beleadtam, de Jelena jobb volt. Sajnos fájdalmat érzek a mellkasomban, ezért nagy kihívás volt számomra, hogy a legmagasabb szinten játsszak. Konzultálni fogok a csapatommal, és a következő napokat minden bizonnyal a felépülésre fogom használni” – nyilatkozta Swiatek, a kedden kezdődő Miami Open címvédője.

A második helyen kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka a hetedik kiemelt görög Maria Szakkarit győzte le biztosan, 6:2, 6:3-ra. A fehérorosz és a kazah teniszező legutóbb január végén az ausztrál nyílt bajnokság döntőjében találkozott egymással, akkor három játszmában Szabalenka nyert, akinek eddig 12 győzelem és nyolc vereség a mérlege WTA-tornadöntőben. Ugyanez Ribakinánál három siker és nyolc vereség, s a jelenlegi tizedik helyezés az eddigi legjobbja a világranglistán, de ezt most biztosan megjavítja, ugyanis a finálé megnyerésével hetedik, elvesztésével nyolcadik lesz.