Újabb kiemeltet búcsúztatott és már elődöntős Magda Linette

A 76.5 millió dollár összdíjazású kemény pályás ausztrál nyílt tenisztornán, az Australian Openen két játszmában győzött a világranglista 45. helyezettje

Az észt Anett Kontaveit (16.), az orosz Jekatyerina Alekszandrova (19.) és a WTA-világbajnok Caroline Garcia (4.) után a 30. helyen rangsorolt cseh Karolina Pliskovát legyőzte a lengyel teniszező – olvasható az nso.hu-n.

Magda Linette már elődöntős!
Fotó: Getty Images

Az esélyesebb Karolina Plisková ugyan rögtön elvette Magda Linette adogatását, de a következő gémben a lengyel is brékelt; 2:2 után viszont Linette saját adogatása után semmire vette el a cseh szervajátékát, akinek nem fért bele, hogy három kettős hibát és 14 ki nem kényszerített hibát vétett az első szettben, így 6:3-ra bukta azt el.

A második játszmában Plisková játéka javult, s bár valamivel többet rontott, mint a lengyel, 5:4-ig lépéselőnyben volt. Aztán viszont Linette hozta szerváját, majd első bréklabdáját kihasználva fordított, végül első meccslabdáját értékesítve mindössze egy óra 29 perc alatt nyert 6:3, 7:5-re, bejutva ezzel az Australian Open elődöntőjébe.

Agnieszka Radwanska és a jelenlegi világelső Iga Swiatek után Linette a harmadik lengyel, aki elődöntőbe jut az ausztrál Grand Slam-viadalon.

A döntőbe jutásért a horvát Donna Vekicet búcsúztató, ötödik kiemelt Arina Szabalenka lesz az ellenfele.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76.5 millió ausztrál dollár, kemény pálya)