Féltucatot lőttek Szoboszlaiék a sereghajtónak

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának nyitó mérkőzésen az RB Leipzig 6–1-re győzte le a Schalkét

Az első gólt André Silva már a hetedik percben megszerezte, ekkor vette be Schwolow kapuját – írta meg az nso.hu.

Már az első félidőben eldőlt a meccs a lipcseiek javára
Fotó: AFP

A 15. percben már kettővel vezettek a lipcseiek, Olmo passza után Henrichs talált a kapuba. A vendégek nem lassítottak André Silva a 44. percben ismét betalált, majd a félidő lefújása előtt még Werner is feliratkozott a gólszerzők közé, 0–4.

A második félidő elején szépítettek a hazaiak, az 56. percben Kozuki szép egyéni akció végén szerezte meg a Schalke szépítő találatát, 1–4. A gól után felbátorodtak a gelsenkircheniek, percekig a lipcsei kapu előtt zajlott a játék, de az újabb hazai gól elmaradt, ellenben a vendégek a hajrában növelni tudták előnyüket. A 83. percben Olmo mesterien emelt a kapuba, majd a 89. percben a csereként beálló Poulsen is betalált, 1-6.

A lipcseiek a kiütéses sikerrel feljöttek – ha csak ideiglenesen is – a második helyre, az utolsó helyen álló Schalke helyzete viszont egyre reménytelenebbnek tűnik.

A Bundesliga állása: 1. Bayern München 35 (16), 2. RB Leipzig 32 (17), 3. Eintracht Frankfurt 30 (16)...18. Schalke 9 (17).