Nagy siker a gdanski utolsó magyar számban: női váltó ezüst

A Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Sziliczei-Német Rebeka összetételű magyar váltó ezüstérmet szerzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók gdanski Európa-bajnokságán.

Kónya Zsófia, Sziliczei-Német Rebeka, Jászapáti Petra és Bácskai Sára Luca (balról jobbra), a második helyezett magyar csapat tagjai a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság női váltó versenyének döntője után
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar csapat a 3000 méteres fináléban végig a második helyen haladt a győztes holland staféta mögött. Jászapáti Petra korábban egyéniben bronzérmet szerezett 1000 méteren, s ezzel megszületett a magyar küldöttség második érme.

Négy év után lett újra Eb-csapatérmünk, amiről Jászapáti Petra így nyilatkozott az M4 Sportnak: „A második helyen akartunk elindulni, és ez sikerült, ezután az volt a feladat, hogy a lengyeleket és az olaszokat magunk mögött tartsuk. Nagyon akartuk és sikerült.”