Nem mese Caroline Garcia sikere

Pályafutása legnagyobb sikerét érte el a francia Caroline Garcia, aki meglepetésre megnyerte a női teniszezők évzáró világbajnokságát az egyesült államokbeli Fort Worth-ben.

Caroline Garcia ünnepli pályafutása legnagyobb sikerét
Fotó: AFP/Katelin Mulcahy

A 29 éves Caroline Garcia elmúlt négy hónapjának története olyan volt, mint egy szép mese. Az eddig párosban jeleskedő Garcia – Kristina Mladenoviccsal nyert 2016-ban és 2022-ben a Roland Garroson – júniusban még nem volt az első hetvenben a világranglistán. Azóta viszont megnyert négy tornát, s bejutott az US Open elődöntőjébe, s ezzel a negyedik helyre repült a ranglistán.

A világbajnokságon is folytatta sikersorozatát, a döntőben a brék nélküli nyitószettet a rövidítésben nyerte, majd a folytatásban rögtön elvette a hetedikként rangsorolt fehérorosz Arina Szabalenka adogatását. A világelső Iga Swiateket az elődöntőben búcsúztató, 24 éves Szabalenka nem tudott visszabrékelni, így 1 óra 41 perc eleltével mehetett gratulálni a hálóhoz.

„Egy őrült döntő volt, nagy intenzitással kellett játszanom. Ma az egyik legfontosabb dolog az volt, hogy higgadt maradjak, és minden lehetőséget kihasználjak. Büszke vagyok arra a munkára, amit egész évben végeztünk. S nagyon boldog vagyok, hogy megnyertem pályafutásom legnagyobb címemet” – nyilatkozta Garcia, aki Amelie Mauresmo 2005-ös sikere után a második francia játékos, aki megnyerte a WTA-bajnoki címet, amiért a trófea mellé 1,2 millió dollárt (472 millió forint) kapott.

Érthetően csalódott volt Szabalenka, aki Swiatek legyőzése után a finálé esélyese lett: „ A döntő pillanatokban hibáztam, mert nem összpontosítottam jól, ezért veszítettem” – mondta a fehérorosz teniszező, aki az ötödik helyre lépett előre a ranglistán.

A párosok fináléjában az orosz Veronika Kugyermetova és a belga Elise Mertens döntő rövidítésben legyőzte a címvédő, első kiemelt cseh Barbora Krejcikovát és Katerina Siniakovát, ezzel visszavágott az Australian Open elődöntőjében elszenvedett vereségért.
A vb-nek 2019 óta a kínai Sencsen ad otthont, ám a koronavírus-járvány miatt a WTA tavaly Guadalajarába helyezte át a nyolcfős szupertornát, idén pedig a pandémia és a Peng Suaj-ügy miatt a texasi város ugrott be a kínai metropolisz helyére.

Egyes, döntő: Caroline Garcia (francia, 6.)-Arina Szabalenka (fehérorosz, 7.) 7:6 (7-4), 6:4
Páros, döntő: Veronika Kugyermetova, Elise Mertens (orosz, belga, 4.)-Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh, 1.) 6:4, 4:6, 11-9  - döntő rövidítés.