Újra kosáreső hullott Szombathelyen: Falco–Nyíregyháza 108–83

A szerdai Bajnokok Ligája meccs után ismét 100 pont fölé jutott a bajnokcsapat és még a kulcsjátékosok pihentetésére is lehetőség volt

Már az első félidőben eldöntötték a meccset a sárga-feketék, akik közönségszórakoztató, parádés játékkal gáláztak saját szurkolóik előtt.

A sárga-feketék irányítója, a szlovén Stefan Pot dob kosarat a szombat esti bajnokin, az Arena Savariában
Fotó: hungarysport.hu

Az első negyedben még döcögött a Falco játéka, de a dobóforma a szerdai, Murcia elleni BL-csatát idézte, az eredményjelző az első 10 perc után 28–23-at mutatott.

A második negyedben igazi kosáresőt zúdítottak a vendégek nyakába Perl Zoliék, akik 35 dobott pontig meg sem álltak, amerikai légiósuk, Cowells pedig tripláival hívta fel magára a sportág szerelmeseinek figyelmét, 63–44.

A két csapat közötti nagy különbség ellenére sem estek szét a harmadik negyedben a vendégek, akiket kosárgyárosuk, Perry tartott meccsben. A sárga-feketék ekkor már pihentetni tudták kulcsjátékosaikat is, 90–68.

A negyedik negyedben pedig már csak a különbség volt a kérdés. Amikor a fiatal, saját nevelésű játékos, Sövegjártó Ábel megszerezte a szombathelyiek századik pontját még mindig hátra volt hat perc. Ettől fogva pedig állva tapsolt a hazai publikum az övéinek.  Milos Konakov az utolsó három percben csak hazai játékosokat, köztük három saját nevelésű kosarast szerepeltetett. A különbség nem túlzó, jó úton jár a Falco, de a vendégek előtt is le a kalappal, mert nem adták fel az utolsó percben sem.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Hübner Nyíregyháza BS 108–83 (28–23, 35–21, 27–24, 18–15)
Szombathely, 2510 néző. V: Praksch P., Szilágyi B., Kapusi G.

Falco: Pot 13, Brown 15/12, Kovács B. 3/3, Tiby 10/6, Keller Á. 8. Csere: Perl 14/3, Krivacsevics 9, Cowells 28/18, Verasztó 2, Sövegjártó 4, Takács Zs. 2. Edző: Milos Konakov

Nyíregyháza: Perry 31/9, Kiss B., Hillsman 17/9, Williams 8, Henderson 8/3. Csere: Mokánszki 6, Dolezaj 7, Bazsó 3, Kass, Szobi, Fazekas 3/3. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 7. p.: 16–16. 12. p.: 41–27. 14. p.: 48–27. 20. p.: 63–44. 25. p.: 75–50. 27. p.: 84–59. 30. p.: 90–68. 34. p.: 100–68

Milos Konakov (Falco): Több dolog miatt is boldog vagyok. Például azért, mert ott folytattuk, ahol a Murcia ellen abbahagytuk, jó ritmusban játszottunk, erős tempót diktáltunk. Másrészt örömteli, hogy a fiatalok jól szálltak be a meccsbe – hosszú a szezon, mindenkire szükségünk van, közben rotálni is kell csapatot. A közönségünk pedig ismét kitett magáért – de ezen mér nem lepődünk meg!

Pethő Ákos (Nyíregyháza): Dobtunk nyolcvanhárom pontot Szombathelyen, ami jó teljesítmény, ám kaptunk száznyolcat, ami nagyon sok. A Falco abban a tempóban játszott, mint a szerdai BL-meccsen a Murcia ellen, és közülünk csak kevesen tudták felvenni ezt a fordulatszámot. Annak viszont örülök, hogy tetemes hátrányban sem estünk össze, láttam a küzdést, az akarást a játékosaimon.