A válogatott teniszező Piros Zsombor kilőtt az ATP-listán

A görög Sztefanosz Cicipasz már az ötödik

Huszonkét helyet javítva, nagyot ugrott előre a férfi teniszezők világranglistáján Piros Zsombor azok után, hogy Kvangdzsuban Challenger-tornát nyert a hétvégén.

Piros Zsombor
Fotó: AFP/Muhammad Farooq

A vasárnap a dél-koreai Kvangdzsuban Challenger-torna-győztes Piros Zsombor a 138. a férfi teniszezők világranglistáján, amelyet a US Opent követően a 18 éves (!) spanyol Carlos Alcaraz vezet.

A 22 éves magyar játékos a győzelemért 80 pontot kapott, és 22 helyet lépett előre a rangsorban. A héten Noszály Sándor tanítványa tovább javíthatja karriercsúcsát egy másik dél-koreai versenyen. A fiatal játékosnak ez a karriercsúcsa, ezt megelőzően az idei július 25-i rangsorban volt 139., és az évet a 288. helyről kezdte.

A legjobb magyar teniszező, a héten Firenzében induló Fucsovics Márton egy pozíciót rontva a 91., míg Marozsán Fábián a 178. a sorban.

A vasárnap Tokióban győztes amerikai Taylor Fritz már top 10-es játékosnak mondhatja magát.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):
    ---------------------------------------------------------------------------------------