Folytathatja veretlenségi sorozatát a Győr

Győztes mérkőzésen debütált a szerb Momir Ilics, a Veszprém új vezetőedzője a férfi Bajnokok Ligája hétközi nyitófordulójában

A hétvégén a második fordulót rendezik a női kézilabda Bajnokok Ligájában: a Ferencváros a Podravka Koprivnica együttesét fogadja ma (16 óra, Sport1) Érden, míg a Győr a Krim Ljubljana vendége lesz (18 óra, Sport1).

A válogatott Háfra Noémi (középen) a győri szurkolók kedvence lehet
Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Győzelemmel mutatkozott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában Momir Ilics, a Veszprém új vezetőedzője, akinek irányításával Lékaiék hat év után 34–31-re legyőzték a Paris Saint-Germain csapatát. A két együttes 13., egymás elleni BL-mérkőzésén hét PSG-siker és egy döntetlen mellett ötödször nyert a Veszprém, amely 2015 novembere és sorozatban hat vereség után tudta ismét legyőzni a francia élcsapatot.

„Varázslatos mérkőzés volt, a játékosok megmutatták az igazi arcukat – nyilatkozta Ilics. – Az első félidő utolsó tíz percében sok hibát vétettünk, kapkodtunk támadásban, sok lerohanásgólt kaptunk. A második félidő közepén is volt egy kisebb hullámvölgy, három hetest rontottunk. De összességében nagyon elégedett vagyok.”

A mezőny legeredményesebb játékosa Omar Jahja volt tíz góllal: „Nagyszerű meccset játszottunk, igazi BL-csata volt. Nagy motivációval léptünk pályára és megmutattuk, hogyan kell egy Veszprémnek hazai pályán játszani. Remélem, tudjuk folytatni a következő meccseket ezen a magas szinten” – mondta az egyiptomi jobbátlövő. A második fordulóban a Szeged szerdán a horvát PPD Zagreb csapatát látja vendégül, a Veszprém pedig csütörtökön a lengyel Kielce otthonába mérkőzik.

A női BL második fordulójában a Ferencváros a dortmundi döntetlen után két pont reményében lép pályára az Érdi Arénában. A két együttes néhány hete felkészülési mérkőzést játszott, amelyen az FTC 37–33-ra győzött. A horvát bajnokcsapat az első fordulóban magabiztos győzelmet aratott a montenegrói Buducsnoszt ellen (29–22), amely az előző idényben az FTC-t búcsúztatta a nyolcaddöntőben.

A szlovén Ljubljana vendégeként gyarapíthatja pontjainak számát a győzelemmel rajtoló Győr. A két együttes az elmúlt öt évben tétmérkőzésen összesen nyolcszor csapott össze egymással, minden alkalommal az ETO nyert.