Az emberfeletti küzdelem továbbjutást ért a Fradinak

Az előző idényben csoportkörös Ferencváros továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójából, miután a múlt szerdán házigazdaként 2-0-ra megnyert első mérkőzést követően kedden 1-0-ra kapott ki a cseh Slavia Praha otthonában.

A Slavia védői üldözik a Ferencváros játékosát, Tokmac Nguent (jobbra)
Fotó: fradi.hu

A visszavágót az első meccsen aratott 2-0-s sikerrel várták a zöld-fehérek, és a játék javarészt az ő térfelükön zajlott. Az első félóra legnagyobb lehetősége mégis a ferencvárosi Nguen Tokmac előtt adódott kontrából.

A prágaiak egy szélső megindulás utáni jó centerezésből megszerezték a vezetést, egyben a szépítést a párharcban.

A fordulást követően változatlan elánnal támadott a Slavia, többször a kapuja elé szorítva a magyar bajnokot, amely Civic öt percen belül kapott két sárga lapja miatt emberhátrányban futballozott a hajrában.

Dibusz kapuját azonban újabb lövéssel már nem tudták bevenni, így a Ferencváros jutott tovább a BL-selejtező utolsó körébe. A párharc veszteseként a Slavia átkerült az Európa-liga selejtezőjébe.

A továbbjutó magyar bajnokra svájci Young Boys vár a folytatásban, amely a harmadik kör keddi visszavágóján házigazdaként 3-1-re győzte le a 63. perctől emberhátrányban játszó román CFR Cluj együttesét. A múlt heti odavágón 1-1-es döntetlen született Kolozsváron

Az FTC-Young Boys párharc első meccsét a jövő héten játsszák, és onnan már a csoportkörbe kerülnek a továbbjutó csapatok.