Giroud négyet mért a Sevillára

A Ferencváros meg sem tudta közelíteni torinói teljesítményét a Barcelona ellen, győznie kellene Kijevben a harmadik, Európa-ligát érő helyhez

Rekordokat is hozott a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó előtti 2020-as fordulója. Nem mellékesen az E–H csoport nyolc továbbjutó helyéből öt elkelt a záró hét előtt.

Giroud  négyet  mért  a Sevillára
A francia Olivier Giroud (középen) az első Chelsea-játékos, aki mesternégyest szerzett a BL-ben
Fotó: AFP/Cristina Quicler

Két csapat is négy gólt szerzett idegenben, közülük a Chelsea csoportgyőztes lett, az RB Leipzig – Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata – megteremtette a lehetőségét annak, hogy az utolsó fordulóban, a Manchester United legyőzésével kiharcolja a továbbjutást. A londoni kékek Sevillában a 34 éves és 63 napos Olivier Giroud négy góljával mérték a vendéglátókra azok eddigi legsúlyosabb hazai kupavereségét az európai porondon. A francia világbajnok teljesítménye sok szempontból is emlékezetes marad, csak néhányat kiemelve: ilyen idős játékos még soha nem szerzett nemhogy négyest, de még mesterhármast sem a BL-ben, Álvaro Negredo és Harry Kane után ő a harmadik futballista, aki „tökéletes mesterhármast” tudott elérni (azaz egy gólt ballal, egyet jobbal, egyet pedig fejjel szerzett, aztán jött a negyedik),
s ő a második, aki két különböző angol csapattal is elért legalább mesterhármast a „királykategóriában”. A másik 2001 aranylabdása, Michael Owen volt. Angol csapat tagjaként korábban egyedül Ruud van Nistelrooy szerzett négy gólt egy mérkőzésen a BL-ben – egészen mostanáig.

Az RB Leipzig 4–3-ra nyert, annak ellenére, hogy az ellenfél támadó középpályása, a török válogatott Irfan Kahveci mesterhármasig jutott. Ez utóbbi is kuriózum, Kahveci mindössze a harmadik futballista a sorozat történetében, aki egy meccsen három gólt szerzett a vesztes oldalon. Jó társaságba került, az elődei a brazil Ronaldo és Gareth Bale voltak. A Fenomén egyébként 2003-ban, egy máig emlékezetes mérkőzésen, a Manchester United ellen, az Old Traffordon rúgott mesterhármast. Maradva Kahveci bravúrjánál: korábban egyedül Wayne Rooney rúgott úgy mesterhármast a BL-ben, hogy minden gólját a tizenhatoson kívülről lőtte. Mérföldkőhöz jutott Cristiano Ronaldo, a Juventus csatára is: a felnőtt klub- és válogatott mérkőzésein a 750. gólját szerezte meg. Ezek egytizedét érte el a Juve mezében. Egyébként 13 év és 25 nap telt el CR7 első és a legutóbbi, szerdai, a Dinamo Kijevnek rúgott BL-gólja között, ez is csúcs.

Egy vicc szerint Marcus Rashford Párizsba igazol. Miért? Ő mindössze a második, aki egymást követő három BL-meccsen gólt rúgott a PSG-nek. Az első Neymar volt…

Bajnokok Ligája, csoportkör. 5. forduló.

E csoport: Krasznodar–Rennes 1–0, Sevilla–Chelsea 0–4. A csoport állása: 1. Chelsea 13 pont (csoportgyőztes), 2. Sevilla 10 (továbbjutott), 2. Krasznodar 4, 4. Rennes 1.

F csoport: Dortmund–Lazio 1–1, Club Brugge–Zenit 3–0. Az állás: 1. Borussia Dortmund 10 pont (továbbjutott), 2. SS Lazio 9, 3. Club Brugge 7, 4. Zenit 1.

G csoport: Ferencváros–FC Barcelona 0–3, Juventus–Dinamo Kijev 3–0. A csoport állása: 1. FC Barcelona 15 pont (továbbjutott), 2. Juventus 12 (továbbjutott), 3. Dinamo Kijev 1, 4. Ferencváros 1.

H csoport: Basaksehir–RB Leipzig 3–4, Manchester United–PSG 1–3. A csoport állása: 1. Manchester United 9 pont, 2. PSG 9, 3. RB Leipzig 9, 4. Basaksehir 3. (A zárófordulót a jövő héten játsszák.)

Rebrov mester csalódott

A Ferencváros nagyon megilletődött, csak futott a Barca sztárjai után

FTC
Fotó: MH/Papajcsik Péter

„Az első huszonöt perc után nagyon csalódott voltam, hiszen olyan szituá­ciókból kaptunk gólokat, amelyekre előzetesen felkészültünk. A második félidőben már elégedettebb voltam, de persze ekkor már csoda lett volna a pontszerzésünk” – nyilatkozta Szergej Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője a Barcelona elleni 3–0-ás vereség után. A Fradi ezen a találkozón játszott a leggyengébben a BL csoportkörében, rendkívül elfogódottan, bénultan igyekezett megállítani a katalán támadásokat. A végeredmény már a 27. percre kialakult. A második játékrészben a Barca visszafogottabban játszott, akadt a Fradinak is két lehetősége, de ekkor is – elsősorban Dembélé révén – a vendégek álltak közelebb a gólszerzéshez. Ronald Koeman szerint csapata kiváló első félidőt produkált, nagyon jó ritmusban futballozott, remekül támadott le, és négy-öt hatalmas helyzetet kidolgozott, ezekből három gólt szerezve könnyedén döntötte el az összecsapást. A Ferencváros szerdán a harmadik helyért és az Európa-liga-folytatásért játszik, hogy ezt elérje, győznie kell Kijevben a Dinamo ellen. (AD)