Kultúra
Idén is várják az Életmese írói pályázatra a családi történeteket
Valamennyi korcsoportban az első három helyezettet díjazzák a szervezők

A tizenöt éve elindított pályázatra négy korcsoportban és két megadott témában évente több száz pályamű érkezik. A szervezők idén is várják a személyes, igaz, családi történeteket, amelyek erősítik a családon belüli köteléket és a nemzethez tartozás élményét – olvasható a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének keddi közleményében.
Mint írják, a pályázók műveiket a A szülők, nagyszülők, dédszülők életmeséi, valamint Amikor kicsi voltál/Amikor kicsi voltam témákban, műfaji kötöttség nélkül négy korcsoportban – 10 év alatti, 10–14 éves, 14–38 éves, illetve a 38 év felettiek – küldhetik el, maximum húsz oldal terjedelemben, kizárólag .doc vagy .rtf formátumban az [email protected] e-mail címre.
Valamennyi korcsoportban az első három helyezettet díjazzák a szervezők. Az érdeklődők a korábbi évek pályázati anyagából szerkesztett köteteket a Mosolyvirág honlapján találják meg.