Külföld
Tetszik Netanjahu fiának a magyar út

Jair Netanjahu szerint Magyarország példa arra, hogy egy nyugati ország hogyan tud úgy részese lenni a nyugatnak, hogy közben nem veszíti el az identitását és a szuverenitását. Az influenszer elmondta, nagyon nagy öröm számára, hogy Magyarországon lehet, már sokszor járt itt, Magyarország és Budapest az egyik kedvenc helye a világon, és most az Alapjogokért Központ által szervezett Pro-Israel Summit vendége volt.
A Magyarország és Izrael szövetségének alakulására vonatkozó kérdésre azt mondta, mindkét ország kicsi, és célpontja Brüsszelnek, valamint az Európai Uniónak, mivel „nem megyünk az áramlással, a globalista, nemzetellenes tendenciával, hanem mindenképpen megvédjük a határainkat, a szuverenitásunkat, a kultúránkat, az örökségünket, a közös judeo-keresztény gyökereinket”. Fontos, hogy a két ország szoros szövetséget ápoljon egymással és ezt erősítsék is, hiszen közös fenyegetéssel kell szembenézniük a radikális baloldal és a radikális iszlám részéről - tette hozzá.
A Hamász palesztin iszlamista szervezetet Jair Netanjahu egy kicsi, izolált terrorszervezetnek nevezte, amely - mint mondta - már többször megszegte a tűzszünetet és megölt három izraeli katonát is. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a „nyugat arra fixálódott, hogy Izrael a feszültség forrása” a Közel-Keleten, pedig az instabilitás és káosz forrása Irán és a radikális iszlám, ez látható Afrikában, Ázsiában, Indiában is, ezekhez nincs köze Izraelhez. Izrael egy kis ország, az egyetlen demokrácia, nyugati típusú ország és biztonságos hely a keresztényeknek a Közel-Keleten - jelentette ki az influenszer.
Jair Netanjahu szerint Donald Trump amerikai elnök megértette, hogy Izrael a stabilitás és a biztonság forrása, a káosz forrása pedig Irán és a radikális iszlám, ezért sikerült eredményeket elérnie 2020-ban az Ábrahám-egyezményekkel, valamint az utóbbi hetekben is. Arra a felvetésre, hogy mit üzen a fiataloknak a konzervatív értékek védelmével kapcsolatban, azt mondta, a közös judeo-keresztény nyugati civilizáció nagy veszélyben van, a radikális iszlám veszi át az uralmat nyugaton is, ezért nem biztonságosak a nyugati városok, és ez lehet a nyugat hanyatlása, bukása, a szabad világ vége. Harcolni kell az identitásunkért és a szabadságért, mert az nem garantált - emelte ki.
