Külföld
Bevándorlásellenes tüntetőkre csapott le a holland rendőrség
Vízágyú és más mesék

A hatóságok harminc embert tartóztattak le és két egyenruhár megsérült, amikor a demonstrálók nagy csoportokban összecsaptak a rendőrökkel - olvashatóa BBC tudósításában. A lázongók közül néhányan köveket és üvegeket dobáltak a rendőrökre.
A holland ANP hírügynökség a hatósági adatokra hivatkozva arról számolt be, hogy körülbelül 1500 ember torlaszolta el a városon átvezető autópályát, miközben felgyújtottak egy rendőrautót. Dick Schoof miniszterelnök elítélte a „szégyentelen erőszak sokkoló és bizarr képeit”, mondván, hogy azok „teljesen elfogadhatatlanok”.
Hozzáteszik, az előző hollandiai választások jobboldali győztese, Geert Wilders meghívást kapott, hogy beszéljen a tüntetésen, de nem vett részt rajta.