Külföld
A húszik dróntámadást jelentettek be az izraeli vezérkar ellen
Ben Gurion nemzetközi repülőteret, az ashdodi tengeri kikötőt és a tel-avivi erőművet is találat érte

Ben Gurion nemzetközi repülőteret, az ashdodi tengeri kikötőt és a tel-avivi erőművet is találat érte. Saria elmondta, hogy a támadás sikeres volt, minden célpontot eltaláltak.
Korábban az Anszár Allah vezetője, Abdel Malik al-Houthi azzal fenyegetőzött, hogy fokozza az Izrael elleni támadásokat a húszik által megalakított kormány vezetőjének, Ahmed Ghaleb al-Rahawinak a Szanaa elleni izraeli csapás következtében bekövetkezett halála után. Istállónak nevezte az ellenség felé vezető utat.
Ezt megelőzően Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök azt mondta, hogy az izraeli hadsereg megszüntette az Anszár Allah mozgalom kormányának nagy részét. Biztosította, hogy ez a művelet csak a kezdet, és a hadsereg "mindenkihez eljut".
Korábban arról számoltak be, hogy az Anszár Allah által alapított kormány legalább 10 tagja meghalt a Szanaa elleni izraeli csapás következtében. A halottak között van Jalal al-Ruweishan miniszterelnök-helyettes, Jamal Amer külügyminiszter és más magas rangú tisztviselők - írja a news.ru.