Külföld
A Szudánnak szánt segélyek csökkentése visszafordíthatatlan következményekkel járhat
„Hatalmas az alultápláltság, számos gyermek csupán csont és bőr"

„Hatalmas az alultápláltság, számos gyermek csupán csont és bőr” - mondta Sheldon Yett, a szervezet szudáni irodavezetője, aki egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy sokan csupán korlátozottan férnek hozzá az ivóvízhez.
„A segélyekre szánt költségek legutóbbi csökkentésével kartúmi partnereink közül többen is arra kényszerültek, hogy szűkítsék programjaikat” - tette hozzá.
Az ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatalának (OCHA) adatai szerint a szudáni humanitárius válság enyhítésére előirányzott 4,16 milliárd dolláros összegnek mostanáig csupán a 23 százaléka érkezett meg.
Az UNICEF figyelmeztetett arra is, hogy emellett továbbra is nehézséget jelent a segélyek eljuttatása bizonyos régiókba, mert az esős évszak miatt több út járhatatlanná vált.
Ezzel kapcsolatban Jens Laerke, az OCH szóvivője elmondta, hogy a nyugat-szudáni ZamZam menekülttáborban már egy éve éheznek az emberek, viszont a területre a harcok miatt nem juthatnak be segélyek.
Több ENSZ-ügynökség - köztük az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) - az utóbbi évtizedek egyik legsúlyosabb finanszírozási válságával küzd, amelyet tovább súlyosbít az Egyesült Államok és más donorállamoknak a külföldi segélyek drasztikus csökkentéséről szóló döntése.