Külföld
A Trump-kormányzat szerint Netanjahu őrült
Az egyik amerikai hírportál szerint ez a vélemény aláássa Washington közel-keleti diplomáciai erőfeszítéseit

„A Suwayda tartományban eltöltött véres napok után a belbiztonsági erőknek sikerült megnyugtatniuk a helyzetet, miután bevetették őket az északi és nyugati területeken” – írta Anasz Hattab szíriai belügyminiszter az X-en.
A fegyverszünet ellenére az amerikai tisztviselők „jelentősen aggódnak” Netanjahu viselkedése és politikája miatt – jelentette az Axios, a kérdéssel tisztában lévő forrásokra hivatkozva.
„Bibi úgy viselkedett, mint egy őrült. Folyamatosan mindent bombáz” – idézett a hírügynökség egy fehér házi tisztviselőt. „Ez alááshatja Trump törekvéseit.”
„Az elnök nem szereti bekapcsolni a tévét, és bombákat látni egy olyan országban, ahol békét keres, és ahol monumentális bejelentést tett az újjáépítés segítésére” – tette hozzá a tisztviselő.
Hétfőn Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője megerősítette, hogy Trumpot „váratlanul érte” mind a szíriai csapások, mind a közelmúltbeli izraeli támadás Gáza egyetlen katolikus temploma ellen.
„Mindkét esetben az elnök gyorsan felhívta a miniszterelnököt, hogy orvosolja a helyzetet” – mondta Leavitt.
Netanjahu irodája közölte, hogy „mélyen sajnálja” a Szent Család templom elleni támadást, amely három ember életét követelte, és ígéretet tett az eset kivizsgálására.
Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szerint a szíriai támadások célja a drúz lakosság védelme volt a atrocitásoktól.