Külföld

Ukrajna újabb tárgyalási fordulót javasolt Moszkvának

„Gyorsítani kell a tárgyalások dinamikáját"

Ukrajna újabb tárgyalási fordulót javasolt Moszkvának a jövő hétre - jelentette be szombaton Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.

Ukrajna újabb tárgyalási fordulót javasolt Moszkvának
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök
Fotó: AFP/Frederick Florin

Az államfő a Facebook közösségi portálra kitett szokásos esti videójában közölte, hogy folyik az orosz féllel a júniusban Isztambulban megkötött megállapodás értelmében a tárgyalás a fogolycseréről.

Mint mondta, Usztem Umerov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkára jelentette, hogy találkozót javasolt az orosz félnek a jövő hétre.

„Gyorsítani kell a tárgyalások dinamikáját. Mindent meg kell tenni, hogy létrejöjjön a tűzszünet. Az orosz félnek is fel kell hagynia azzal, hogy elbújik a döntések elől” - szögezte le az ukrán elnök.

Volodimir Zelenszkij hangsúlyozta, hogy folytatni kell a fogolycserét, vissza kell küldeni az Oroszországba elhurcolt gyermekeket, és be kell szüntetni a gyilkosságokat.

„A vezetők találkozójára van szükség azért is, hogy biztosítsuk a - valóban tartós - békét. Ukrajna kész egy ilyen találkozóra” - hangoztatta az ukrán elnök.

Kapcsolódó írásaink