Külföld
A világ leggazdagabb országai szerint Izraelnek joga van az önvédelemhez

„Megerősítjük, hogy Izraelnek joga van az önvédelemhez, ezért újra megerősítjük Izrael biztonsága iránti támogatásunkat” - jelentették ki nyilatkozatukban a G7-országok vezetői. Hozzátették, hogy „Irán a regionális instabilitás és terrorizmus elsődleges forrása, ezért egyértelmű, hogy sohasem birtokolhat atomfegyvert”.
„Sürgetjük továbbá, hogy az iráni válság megoldása vezessen el a közel-keleti ellenségeskedés szélesebb körű deeszkalációjához, beleértve a gázai tűzszünetet is” - írták a nyilatkozatban.
Eszmáil Bakaei, az iráni külügyminisztérium szóvivője kedden úgy nyilatkozott, hogy a G7-országok figyelmen kívül hagyták, hogy Izrael részéről „illegális támadások érték Irán békés célokat szolgáló nukleáris infrastruktúráját, és azt, hogy Izrael a lakóövezetek válogatás nélküli célba vételével gyilkolja az iráni állampolgárokat, több száz ember halálát okozva”.
A szóvivő szerint Izrael előzetes provokáció nélkül indított agressziós háborút Irán ellen, amellyel megsérti az ENSZ Alapokmányát, amely tiltja más országok megtámadását. Izrael péntek kora reggel indított nagyszabású légitámadás-sorozatot Irán ellen arra hivatkozva, hogy véleménye szerint a síita állam túl közel jutott ahhoz, hogy atomfegyvert tudjon előállítani.
Teherán rakéta- és dróntámadásokkal válaszolt az izraeli légicsapásokra és ragaszkodik ahhoz, hogy jogában áll, hogy folytassa békés célú atomprogramját.