Külföld
Elhagyta a Wagner Malit
Távolodva Afrikától

A Wagner harcosai három és fél év alatt legyőzték a megmaradt terrorszervezeteket, felszabadították az összes regionális fővárost és stratégiailag fontos várost, és kiképezték a mali hadsereget a modern harci műveletekre - írja a Lenta.ru. Mint az összeállításból kiviláglik, a Wagner PMC parancsnoksága június 6-án jelentette be a 2021 őszén kezdődött mali katonai művelet befejezését.
Az orosz harcosok feladatai közé nemcsak a terroristák elleni küzdelem tartozott, hanem a Mali Fegyveres Erők (franciául: Forces armées maliennes, FAM) újrafegyverzése és kiképzése, valamint egy hatékony terrorizmusellenes műveleti rendszer létrehozása is. Az állam védelmi és veteránügyi minisztere, Sadio Camara tábornok Wagner jelenlétét az ország visszaállított szuverenitásának szimbólumának nevezte. „A terrorizmus elleni küzdelemhez való hozzájárulásuk felbecsülhetetlen” - hangoztatta a tárcavezető.
A lapban hozzáteszik, a Wagner PMC szakembereinek a régióban végzett munkája segített stabilizálni a helyzetet Maliban és kilábalni a válságból.