Külföld

Ukrajna sürgeti az ideiglenes védelem meghosszabbítását az Európai Unió országaiban

A jelenlegi szabályozás szerint az ukránok 2026. március 4-ig kaphatnak ideiglenes védelmet az EU-tagállamokban

Olekszij Csernisov nemzeti egységért felelős miniszter a Facebook-oldalán kommentálta a sajtóban megjelent híreket és pletykákat, amelyek szerint az Európai Unió országai esetlegesen megszüntetnék az ukránok ideiglenes védelmi programját, akik a teljes körű háború miatt hagyták el hazájukat.

Ukrajna sürgeti az ideiglenes védelem meghosszabbítását az Európai Unió országaiban
A Csehországban élő ukrán menekültek sem szeretnének visszatérni hazájukba
Fotó: AFP/Michal Cizek

A miniszter elmondása szerint a tárca „továbbra is figyelemmel kíséri a helyzetet”, és „kiáll minden olyan állampolgár jogaiért, aki Oroszország agressziója miatt hagyta el otthonát” – írja az Lb.ua.

Csernisov arról tájékoztatott, hogy a következő héten Brüsszelben számos konzultációra kerül sor az ideiglenes védelem időtartamáról az ő részvételével. Ukrajna álláspontja szerint ennek a státusznak fenn kell maradnia a tartós és stabil béke eléréséig, azonban „nem tarthat örökké”.

Kapcsolódó írásaink