Külföld
Büszkék lehetünk az erdélyi gazdaságfejlesztési program eredményeire
Magyar Levente a IV. Erdélyi Gazdasági Fórum megnyitóján szólalt fel

Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára beszédet mond a IV. Erdélyi Gazdasági Fórum megnyitóján Marosvásárhelyen 2025. március 21-én
Fotó: MTI/Kiss Gábor
Magyar Levente a IV. Erdélyi Gazdasági Fórum megnyitóján elmondott köszöntőbeszédében rámutatott: minél erősebbek az erdélyi magyar vállalkozások, minél több magyar vállalkozás van jelen Romániában, annál nagyobb esélye annak, hogy a helyben élő magyarok megtalálják a boldogulásukat szülőföldjükön.
„Büszkék lehetünk erre az eredményre, és büszkék lehetünk arra, hogy az erdélyi magyar közösség fel tud mutatni egy olyan képességet, olyan szervezettséget, amely lehetővé tette ennek a gazdasági sikertörténetnek a véghezvitelét” – fogalmazott.