Külföld

Dél-Ukrajna energetikai infrastruktúráját támadták orosz drónok

Március vége óta Oroszország több nagyobb támadást intézett az ukrán energetikai infrastruktúra ellen

A dél-ukrajnai Dnyipropetrovszk és Herszon megyében az energetikai infrastruktúrát támadták orosz drónok az éjszaka – közölték pénteken az ukrán hatóságok.

Dél-Ukrajna energetikai infrastruktúráját támadták orosz drónok
Az Ukrán Rendkívüli Helyzetek Szolgálatának szakemberei keresési és mentési műveleteket végeznek, miután éjszaka orosz rakéta- és dróntámadások érték az ukrajnai hő- és vízerőműveket
Fotó: AFP/Anadolu/Ukrainian Emergency Service/Handout

Az Oroszországból indított 17 drónból 16-ot lelőtt az ukrán légvédelem. Oroszország egy H–59-es irányított rakétát is bevetett a támadás során – számolt be az ukrán hadsereg a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.

Szerhij Liszak, Dnyipropetrovszk régió kormányzójának péntek reggeli nyilatkozatából az derült ki, hogy egy drón törmeléke tüzet okozott az energetikai létesítményben, amelyet nem nevezett meg. A katasztrófavédelem eloltotta a tüzet – tette hozzá. Sem a hadsereg, sem a helyi hatóságok nem számoltak be áldozatokról.

Olekszandr Prokugyin, a déli Herszon megye kormányzója a Telegramon azt írta, hogy az éjszakai támadásban megrongálódott egy kritikus infrastrukturális létesítmény és hét magánlakás a régióban. Áldozatokról nem érkezett jelentés. A létesítményről vagy a keletkezett károkról további részletek egyelőre nem ismertek.

Március vége óta Oroszország több nagyobb támadást intézett az ukrán energetikai infrastruktúra ellen, jelentős károkat okozva az ukrán villamosenergia-rendszerben, ami egyes régiókban vészhelyzeti áramkimaradásokat idézett elő.

Kapcsolódó írásaink