Külföld

Az ukránok megtorpantak veszteségeik miatt a WSJ szerint

Az ukránok a veszteségeik miatt szüneteltetik az előrenyomulást – írta a Wall Street Journal. A lap szerint eddig az oroszok sikeresen visszaverték az ukrán támadást, és a nyugati fegyverek egy részét megsemmisítették – szemlézte a cikket a Mandiner.

Az ukránok megtorpantak veszteségeik miatt a WSJ szerint
A különleges erők hírszerző szakasza parancsnokának, Oleh Sadiknak a búcsúztatása, aki 2023. június 18-án az orosz hadsereggel vívott csatában halt meg Dél-Ukrajnában
Fotó: Oleksii Chumachenko / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP

Az ukrán csapatok több irányban is előretörtek az ellentámadásuk során, de nehezen tudják ellensúlyozni az orosz légi és tüzérségi fölényt, amely immár akadályozza támadásaikat keleten és délen egyaránt – írta meg a Wall Street Journal. A lap szerint Ukrajna ambiciózus kísérlete az oroszok által megszállt területek visszavételére immár a második hete tart, de a sűrű aknamezők és a jól felkészült védelem akadályozza őket. Azt követően, hogy Ukrajna első próbatámadásai vegyes eredményeket hoztak, erői az elmúlt napokban szüneteltették előrenyomulásukat.

Az ukrán parancsnokok jelenleg igyekeznek számba venni az elmúlt két hetet, és elemzik, hogyan lehetne hatalmas veszteségek nélkül áttörni az orosz vonalakat. Oroszország úgy látszik kihasználta légierejét és Ukrajna korlátozott légvédelmét, hogy csapást mérjen az ukrán páncélos oszlopokra, és megállítson több támadást. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy az Ukrajnába szállított nyugati fegyverek egy részét megsemmisítették.

Kapcsolódó írásaink