Külföld

Kiengedték a börtönből a férfit, aki videókat készített a vuhani pandémiás pokolról

Fang Pin addig készített felvételeket, amíg le nem tartóztatták

Három év után kiengedték azt a civil újságírót a börtönből, aki beszámolt Vuhanból a koronavírus-járványról – számolt be a BBC cikke alapján az Rtl.hu.

Kiengedték a börtönből a férfit, aki videókat készített a vuhani pandémiás pokolról
Járványügyisek Vuhanban
Fotó: AFP/Hector Retamal

Fang Pin a járvány korai időszakában készített videókat arról, mi történik a városban, aztán 2020 februárjában hirtelen eltűnt – írta meg az Rtl.hu.

Az a videója lett híres – egyben tűnt fel a hatóságoknak –, amelyen öt perc alatt nyolc hullazsákot számolt meg egy járványkórház előtt. Végül zavarkeltésért ítélték el.

Fang kifejezetten rosszul járt, két másik amatőr riporter, Csen Csiu-si és Li Cö-hua szintén eltűnt Vuhanban 2020 februárjában, de hónapokkal később őket már kiengedték.

Fang szabadon bocsátása csendben történt, mivel Kína próbál továbblépni a járványból. Februárban a Kínai Kommunista Párt legfelsőbb vezetői győzelmet hirdettek a covid felett, a világ legalacsonyabb halálozási arányával büszkélkedve, bár a halottak száma valószínűleg nem fedi a valóságot.

A BBC szerint a kínai cenzúra el fogja tüntetni Fang és a hozzá hasonló emberek beszámolóit.

Kapcsolódó írásaink