Külföld

Prigozsin csapatai kivonásával fenyeget

Jevgenyij Prigozsin legfrissebb Twitter-videójában kijelentette: kivonja erőit a kelet-ukrajnai Bahmutból, ha az orosz katonai parancsnokság nem biztosít több lőszert, tudatta az Index. A Wagner-vezér azt is közölte, hogy mindezt egy levélben tudatta Szergej Sojgu orosz védelmi miniszterrel és 24 órás határidőt adott neki, hogy csapatainak szükséges mennyiségű lőszerutánpótlást biztosítson.

Prigozsin csapatai kivonásával fenyeget
Prigozsin és a Wagner tagjai a szoledari sóbányában
Fotó: Telegram/Prigozsin Sajtószolgálata

Ez a legújabb jele a zsoldoshadsereg és az orosz védelmi minisztérium közötti feszültségnek. Jevgenyij Prigozsin, a Wagner csoport alapítója a videóban elmondta: kénytelen lesz kivonni zsoldoscsapatait a kelet-ukrajnai Bahmutból, ha az orosz katonai vezetés nem biztosít több lőszert.

Prigozsin egyértelműen fogalmazott: „Szervezett módon ki kell vonulniuk, vagy maradnak, és mind meghalnak”.

Prigozsin azt is közölte, hogy nem tudják tartani az állasaikat Bahmutnál, ha a helyzet rövid időn belül nem javul. „A Wagner a szükséges lőszer töredékét kapja” – hangsúlyozta, majd hozzátette: „Abba kell hagynunk a lakosság megtévesztését, és ki kell mondanunk őszintén: Oroszország a katasztrófa szélén áll.”

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink