Külföld

Prigozsin szerint május közepe előtt indulhat az ukrán ellentámadás

Az ukrán hadsereg készen áll az ellentámadásra – mondta Jevgenyij Prigozsin, a Wagner katonai magáncég alapítója a Szemjon Pegov újságírónak adott, szombaton közzétett videóinterjúban – közölte az oroszhirek.hu.

Prigozsin szerint május közepe előtt indulhat az ukrán ellentámadás
Jevgenyij Prigozsin a Concord sajtószolgálat (a Wagnerhez köthető cég) Telegram-fiókján közzétett felvételen az elesett PMC Wagner harcosok temetőjében
Fotó: AFP/Telegram/concordgroup_official

„Az ukrán hadsereg készen áll az ellentámadásra. A rossz időjárás és talán néhány belső probléma hátráltatta őket, amelyeket meg kellett oldaniuk” – mondta Prigozsin.

„Talán május 9-én adnak egy kis pihenőt, de az offenzíva 100 százalékban [május] 15-e előtt kezdődik” – mondta.

Ugyanebben az interjúban a Sky News szerint Prigozsin arról is beszélt: a Wagner csoport megszűnhet létezni. „A Wagner rövid időn belül megszűnik létezni. Történelem leszünk, nincs miért aggódni, az ilyesmi megtörténik” – mondta az alapító, aki azt azonban nem pontosította, hogy ezt miért is gondolja így.

Kapcsolódó írásaink