Külföld
Moszkva jelezte, kész előfeltételek nélkül tárgyalni Ukrajnával
Ugyan már többször megpróbálta Moszkva és Kijev, eddig nem sikerült pontot tenni a béketárgyalások végére

Oroszország kész tárgyalni Ukrajnával, „előfeltételek nélkül, a realitás talaján maradva” – jelentette ki az orosz külügyminiszter-helyettes. Szergej Versinyin a Zvezda televíziós csatornának adott interjújában azt mondta:
Igen, a klasszikusok azt mondják, hogy minden katonai akciónak tárgyalásokkal kell véget vetni, és természetesen mi már elmondtuk, hogy készen állunk az ilyen tárgyalásokra. De csak előfeltételek nélküli tárgyalásokra, a létező valóságon alapuló tárgyalásokra, a nyilvánosan hangoztatott céljainkat figyelembe vevő tárgyalásokra vagyunk nyitottak – mondta.
A diplomata emlékeztetett, hogy már voltak tárgyalások korábban, amelyek – elmondása szerint – Kijev kezdeményezésére megszűntek - írta meg az Index.
Már folytak tárgyalások. Emlékeztek Minszkre, emlékeztek Isztambulra. Emlékszik, hogy az ukrán fél megszakította őket, de a döntés nem Kijevben születik – fogalmazott a politikus, aki szerint inkább Washington és Brüsszel kezében van Ukrajna irányítása. A külügyminiszter-helyettes továbbá kijelentette, hogy az ilyen tárgyalások valószínűsége Joe Biden alatt az amerikai elnök és adminisztrációja „óvatosságától” és „bölcsességétől” függ.