Külföld

A horvát elnök is felkerült az ukrán tiltólistára

Az ukrán biztonsági szolgálatokhoz köthető, halállistaként emlegetett „Mirotvorec” adatbázis 2014 óta működik

Zoran Milanovic horvát államfő is felkerült az Ukrajna ellenségeit listázó Mirotvorec adatbázisba, amelyet csak halállistaként emlegetnek – írta meg az oroszhirek.hu.

A horvát elnök is felkerült az ukrán tiltólistára
Zoran Milanovic
Fotó: AFP

A horvát elnök az után került fel a listára, hogy azt mondta újságíróknak, hogy a Krím félsziget soha többé nem tér vissza Ukrajnához – írta meg az oroszhirek.hu.

Milanovic mélyen elítélte és erkölcstelennek nevezete, amit a Nyugat tesz az ukrajnai háborúval kapcsolatban.

Az ukrán biztonsági szolgálatokhoz köthető, halállistaként emlegetett „Mirotvorec” adatbázis 2014 óta működik, és Ukrajna ellenségeit listázza.

Több magyar állampolgár is szerepel az ukrán adatbázisban: Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter, Orbán Viktor kormányfő, Toroczkai László politikus, Bayer Zsolt újságíró, de megtalálható még a listán a kazah elnök, a Pink Floyd legendája, Izrael pénzügyminisztere, az ukrán újságírónő, aki leleplezte a hamis nemi erőszak botrányt és Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter is – emlékeztet az oldal. 

Kapcsolódó írásaink